Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Eukalyptus

Esenciální olej Eukalyptus Použití eukalyptového oleje je velmi široké a bezpečné, musíme ovšem znát ten správný druh.
Renata Ježková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Esenciální olej eukalyptus v domácnosti

Koupelna zdroj: shutterstock.com

Pro svoji schopnost hubit viry, bakterie a plísně, je eukalyptus naprosto ideálním společníkem každé hospodyňky. Přidáním několika kapek do vody při vytírání podlah si zajistíme nejen čistou, ale i voňavou domácnost. Zvolíme-li druh globulus, nemusíme se bát ho používat ani na plochy, na nichž připravujeme jídlo. Pokud roztokem s eukalyptovým olejem pravidelně vystříkáme koupelnu, zamezíme množení plísní a bakterií.

Eukalyptový olej můžeme využít i při vysávání - stačí na filtr vysavače nebo přímo na sáček nakapat několik kapek oleje a on se již sám postará o to, aby vysavač zlikvidoval nejen prach, ale i nepříjemné viry či bakterie. Navíc se nám v jeho příjemné vůni bude daleko lépe pracovat, což je v případě úklidu velmi žádoucí.

Dalším skvělým využitím eukalyptového oleje jsou pak jeho repelentní schopnosti. Můžeme jej využít jak pro výrobu domácích repelentů a odpuzovačů hmyzu a klíšťat, tak pro odblešení našich zvířecích miláčků. Stačí přidat několik kapek do šamponu a pelíšky a místa ke spaní pravidelně stříkat roztokem s eukalyptovým olejem. S jeho pomocí pak vytvoříme velmi snadno přírodní antiparazitický obojek - stačí obyčejný kožený obojek naimpregnovat směsí nějakého rostlinného oleje s vyšší koncentrací eukalyptového oleje.