Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Heřmánek

Esenciální olej Heřmánek Heřmánek je jedna z nejznámějších léčivých bylin a jeho použití je velmi široké.
Renata Ježková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

10 tipů pro využití heřmánkového oleje

Rychlá péče zdroj: shutterstock.com

1. Jako přídavek do jakéhokoliv kosmetického přípravku - tělového mléka, pleťového krému, masážního oleje, koupelového oleje...

2. Působí proti vším, které jednak hubí, jednak následně vlasy chrání. Vtírá se neředěný přímo do vlasů a vlasové pokožky.

3. Je možné jej užívat i vnitřně a je velmi účinný proti všem žaludečním problémům a pomáhá správnému fungování jater.

4. Oba oleje mají analgetické účinky a jsou tím pádem velmi vhodným prostředkem pro uvolnění bolavých či namožených svalů nebo neuralgických bolestí.

5. Při prořezávání zoubků můžeme dětem masírovat dásně heřmánkovým olejem (u malých miminek je potřeba dávat velký pozor na množství použitého oleje nebo ředit v bio olivovém oleji).

6. Účinné látky obsažené v esenciálním oleji harmonizují krevní tlak a snižují jej.

7. Pokud vaši domácí mazlíčci trpí na citlivou pokožku či kožní problémy, přidejte pár kapek heřmánkového oleje k jemnému mycímu šamponu. Malé množství heřmánkového oleje můžete také smíchat s rostlinným olejem a aplikovat přímo na postiženou pokožku.

8. Heřmánek podporuje zdraví a správnou funkci krevního oběhu i celého kardiovaskulárního systému. K esenciálnímu oleji si můžete přivonět, nakapat jej do aromalampy či jej přidat do oblíbeného pečujícího krému.

9. Esenciální olej lze použít i jako přírodní šetrnou dezinfekci. Nepálí, neštípe a přitom spolehlivě vyčistí i otevřenou ránu a ochrání jí před vniknutím infekce. Heřmánkový olej tak můžete mít v domácí lékárničce pro případ potřeby.

10. Heřmánkový olej působí pozitivně při revmatismu a artritidě. Má skvělé uvolňující účinky, mírní bolest a zároveň působí antisepticky. Díky těmto schopnostem spolehlivě eliminuje vznik zánětu.

Související produkt
Regenerační obličejový olej heřmánek 20 ml
Saloos / 205 Kč
Mix jojobového a šípkového oleje spolu se 100% heřmánkovým esenciálním olejem působí protizánětlivě. Je vhodný pro citlivou pleť, kterou zklidňuje a podporuje její přirozenou regeneraci.
Detail produktu