Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Heřmánek

Esenciální olej Heřmánek Heřmánek je jedna z nejznámějších léčivých bylin a jeho použití je velmi široké.
Renata Ježková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

DIY: Pleťová maska s heřmánkovým olejem

Domácí maska z heřmánku zdroj: shutterstock.com

Budeme potřebovat esenciální olej z heřmánku modrého, esenciální olej že šalvěje muškátové a esenciální olej z geránia. Základem masky je jíl, který zvolíme podle typu pleti - pro mastnou a normální pleť jíl zelený, pro suchou a citlivou jíl bílý. Pro míchání masek je ideální jíl ultrajemný, maska je potom krémovější. Jíl rozmícháme na kašičku se šťávou z jakéhokoliv ovoce, ideálně sezónního a bio, které opět zvolíme dle typu pleti a účinku, jakého chceme dosáhnout. Univerzální je šťáva z okurky, která je vhodná pro každý typ pleti. Přidáme po třech kapkách každého oleje.

Netrváme-li na tom, aby maska byla veganská, přidáme ještě žloutek (opět ideálně domácí či bio) a med. Promícháme na kašičku tak, aby se dala rovnoměrně nanést na obličej a nestékala. Je-li příliš tekutá, přidáme jíl, je-li naopak suchá, přidáme šťávu nebo květovou vodu. Masku naneseme na odlíčený a vyčištěný obličej, ideální je, pokud pleť před aplikací masky napaříme nebo si aplikujeme masku před koupelí. Ponecháme na obličeji cca 20 minut, pokud se "maskujeme" do koupele, tak po celou dobu koupele. Začne-li maska zasychat dříve, můžeme přestříknout květovou vodou, pokud ovšem začne nepříjemně táhnout, je na čase ji smýt.

Tato maska je zároveň čistící a regenerační, je tedy vhodná pro všechny typy pleti. Mastná pleť ji snese i dvakrát týdně, normální a suchá jednou, citlivá a reaktivní by měla napřed vyzkoušet, jak snáší dané éterické oleje (zejména šalvěj). Je možné použít pouze heřmánek. Po smytí masky je vhodné ošetřit pleť jemným tonikem bez alkoholu či hydrolátem a následně použít sérum a/nebo krém, který používáme normálně.

Související produkt
Zelený jíl vysušený sluncem 1 kg
Argital / 294 Kč
Zelený jíl vysušený sluncem díky svému původu obsahuje množství stopových prvků nacházejících se v mořské vodě. Bohaté složení jílu pokožku čistí a vyživuje a je vhodný i na vlasy a celé tělo.
Detail produktu