Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Heřmánek

Esenciální olej Heřmánek Heřmánek je jedna z nejznámějších léčivých bylin a jeho použití je velmi široké.
Renata Ježková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Heřmánkový olej v aromaterapii

Heřmánkový oelj a aromaterapie zdroj: shutterstock.com

Vůně heřmánku je pro většinu lidí něco tak běžného až obyčejného, že je téměř ani nenapadne se na d ní zamýšlet a používat jinak než jako vedlejší produkt manipulace s čímkoliv heřmánkovým. A přece má heřmánkový olej velmi dobré aromaterapeutické vlastnosti, které bychom neměli opomíjet. Obě varianty heřmánkového oleje působí velmi výrazně proti smutku, depresi nebo pocitům zklamání. Pomáhají překonat nepříjemné stavy, povzbudit ducha a navodit pocit štěstí.

Tato vůně nás zároveň vrací do dětství, což je místo, kde každý z nás ještě dokázal být sám sebou a věděl přesně, co se mu líbí a co ne. Návrat do vzpomínek a emocí dětství nám pak často dokáže ukázat, kde se náš život odvíjí mimo náš skutečný zájem a pomůže nám nahlédnout situace a problémy nikoliv optikou toho, co "bychom měli", ale optikou toho, co skutečně chceme. Dokáže uvolnit stres a obnovit naši důvěru ve svět a v jeho správné směřování tak, jak jsme to prožívali právě jako děti.

Heřmánková vůně pak zároveň ovlivňuje i krční čakru, která je zodpovědná za schopnost vyjádřit se - vyjádřit své názory, postoje, touhy, přání… Tak, jak skutečně jsou, bez cenzury. Což opět souvisí s vnitřním dítětem v nás, které dobře ví, jak se věci ve skutečnosti mají a co si o tom myslíme, stejně jako skutečné děti dokážou říkat pravdu bez obalu, protože něco nějak zkrátka je a nechápou, proč by se to tak také nemělo pojmenovat. Což velmi přispívá k celkovému uvolnění, neboť pokud nazýváme věci pravými jmény a vyjadřujeme bez obav své postoje, zbavíme se velké části stresu a napětí, které nás často každodenně provázejí.

Související produkt
Krémová kulička do koupele heřmánek 50 g, 1 ks
Ceano Cosmetics / 62 Kč
Přírodní krémová kulička se sušenými květy heřmánku promění koupel v nevšední zážitek. Nechte svou mysl i pokožku hýčkat mandlovým olejem, kakaovým a bambuckým máslem.
Detail produktu