Přejít na sekci článku:
Hřebíčkový olej v aromaterapii
zdroj: shutterstock.com
Pro použití v aromaterapii se doporučuje spíše olej z plodů, protože je jemnější a méně dráždivý. Jeho vlastnosti jsou ovšem stejně fascinující, udává se, že ve spojení se skořicí, eukalyptem, citronem a rozmarýnem dokáže zahubit 99% vzduchem se šířících bakterií během několika minut. Je tedy vynikajícím desinfekčním prostředkem ať již v domácnostech, v zaměstnání nebo ve veřejných prostorách. Navíc usnadňuje dýchání a vykašlávání při nemocech dýchacího traktu a ulevuje při astmatu.
Jeho účinky však nejsou pouze fyzické, jak již u všech esenciálních olejů je stejně tak významný jeho vliv na psychiku. Jeho teplé a kořeněné aroma povzbuzuje paměť a podporuje uzdravení, ať už v případě fyzické nemoci nebo duševního strádání. Pokud se v případě fyzické nemoci snažíme dobrat duševní příčiny, hřebíček nám může pomoci odhalit skrytý význam bolesti a ukázat nám cestu k uzdravení. Jeho vůně ovlivňuje solar plexus, srdeční a krční čakru.
Přestože se jedná o olej s velmi mocnými účinky, nemusíme ho používat pouze v případech, kdy chceme vydesinfikovat byt či mysl. Příjemné teplé aroma hřebíčku vytváří krásné kombinace s dalšími esenciálními oleji, například bazalkou, skořicí, citronellou, grapefruitem, citronem, pomerančem, rozmarýnem nebo růží. U aromaterapie platí, že můžete dát na intuici a je-li vám nějaká vůně příjemná, bude vám také prospěšná, ať už jsou popisované účinky daného oleje jakékoliv. Nicméně je třeba mít vždy na paměti, že chceme-li skutečně využít všech benefitů, které nám může esenciální olej poskytnout, je potřeba vybrat skutečně spolehlivého dodavatele, neboť pančování není, bohužel, pouze problémem alkoholu.