Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Kadidlo

Esenciální olej Kadidlo Kadidlo nejen voní, ale má i další skvělé účinky.
Renata Ježková
4,9 5
7

Přejít na sekci článku:

Kadidlo v aromaterapii

Kadidlo v aromaterapii zdroj: shutterstock.com

Nejznámější ale kadidlo zůstává pro svoje zklidňující účinky, díky kterým navozuje stav vhodný k meditaci a rozjímání. Prokazatelně totiž zpomaluje dýchání, prohlubuje ho a už tento samotný fakt (jehož efekt můžete vyzkoušet i bez kadidla) navodí úplně jiný emoční stav. Jen samotné prohloubení a zpomalení dechu dokáže odstranit stres, depresi, mírní úzkosti a bolesti hlavy a usnadní koncentraci a návrat ke svému středu.

Použití kadidla v aromaterapii je dvojí. Buď použijeme olejovou formu a aromalampu jako v případě jiných esenciálních olejů. Nicméně v případě pryskyřic jako je právě kadidlo, můžeme zvolit i jinou formu - kadidelnici a vykuřovací směs. Tomu, kdo to nikdy nezkoušel, se to může zdát trochu komplikované, ale není. Budete potřebovat kadidelnici, speciální písek nebo sůl, uhlíky (slabší povahy kleštičky na uhlíky, kutilové doma jistě něco objeví) a vykuřovací směs. Vykuřovacích směsí je obrovské množství a je to stejné jako v případě esenciálních olejů - prodává se kdeco, takže pokud chcete nějaké - samozřejmě příznivé - účinky, hlídejte si původ a složení.

Do kadidelnice pak nasypeme vrstvu písku nebo himalájské soli (která má výhodu v tom, že má čistící účinky již sama o sobě), na tu položíme doutnající uhlík a na něj vykuřovací směs. Se směsí, kterou nemáte vyzkoušenou, začněte opatrně, většina z nich bývá často určena opravdu k meditaci a může mít výrazně utlumující účinky, které by při použití většího množství vykuřovadla, mohly být dost nepraktické pro normální fungování, pokud o něj v tu chvíli stojíte.