Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Levandule (Lavandula angustifolia)

Esenciální olej Levandule (Lavandula angustifolia) Levandulový olej je pro své vynikající účinky používán už od starověku.
Renata Ježková
5,0 5
10

Přejít na sekci článku:

TIP! Vyrobte si Levandulové pleťové mléko

Péče o pleť zdroj: shutterstock.com

Nevyhovují Vám přírodní produkty s velkým množstvím "podivných" ingrediencí? Máte chuť experimentovat? Právě pro Vás máme tip na výrobu levandulového pleťového mléka. Samotná výroba vlastní přírodní kosmetiky je skvělou možností, jak se seznámit důkladně s každou ingrediencí konečného produktu a zodpovědně zvážit, zda je její přítomnost nezbytně nutná. Nebojte se to vyzkoušet! Jsme přece to, co na sebe mažeme!

Pro výrobu si nejprve opatřete prázdnou sterilní lahvičku, ze které se Vám bude pleťové mléko dobře dávkovat. Poté ji naplňte zhruba do 1/3 Neutrálním základním krémem (například od firmy Nobilis Tilia), který obsahuje velké množství vitamínů a lecithin. Následně přidejte přibližně stejné množství zklidňující Levandulové bio květové vody. Poté už stačí přidat jen 10 kapek Éterického levandulového oleje (nejlépe v BIO kvalitě), celou směs důkladně protřepat a pleťové mléko je hotové!

Účinky levandulového pleťového mléka oceníte jak při běžném čištění pleti, tak při náročném odličování očního make-upu, kdy každá nadbytečná surovina může způsobit nepříjemné podráždění. Obsažená Levandulová bio květová voda navíc zklidňuje a je proto velmi vhodná pro večerní péči o všechny typy pleti. Pleťové mléko uchovávejte v lednici a spotřebujte jej do 3 měsíců od data vlastní výroby.