Přejít na sekci článku:
Myrha pro zdraví
zdroj: shutterstock.com
Ale Ježíš nedostal myrhu proto, aby měl hladkou tvář bez vrásek. Kromě její schopnosti desinfikovat a hojit rány také posiluje imunitní systém a stimuluje krevní oběh. Jsou to vlastnosti velmi podobné kadidlu a můžeme si všimnout, že použití těchto pryskyřic při velkých shromážděních má nejen spirituální, ale také hluboce praktický význam. Při dostateční intenzitě v podstatě desinfikují vzduch, což je jistě jeden z důvodů, pro který byla myrha používána při pohřbech při spalování mrtvol.
Myrha rovněž ulevuje při všech onemocněních podzimního a zimního období - chřipkách, virózách, nachlazení, kašli… Jednak ničí viry a bakterie za onemocnění zodpovědné a zabraňuje jim v dalším růstu, jednak podporuje dýchací systém, rozpouští hlen a usnadňuje vykašlávání. Tím, že podporuje krevní oběh, zlepšuje vyživení a funkci všech tkání a orgánů, které díky lepší výživě dokážou lépe fungovat a rychleji regenerovat.
Je velmi oblíbeným olejem v ústní hygieně, protože ničí bakterie způsobující zubní plak a podporuje zdraví dásní díky svým adstringentním vlastnostem. Zubní pasty s obsahem myrhy jsou tedy velmi vhodné při paradontóze, zvýšené krvácivosti dásní nebo po větším stomatologickém zákroku.