Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Rozmarýn

Esenciální olej Rozmarýn Rozmarýnový olej je nejen vynikající přísadou do jídla, ale má i skvělé léčivé účinky.
Renata Ježková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Rozmarýnový olej v aromaterapii

Aromaterapie zdroj: shutterstock.com

Podobně povzbuzující účinky jako má na žaludek, má rozmarýn i na mozek. Je to skvělé nervové a mozkové tonikum, povzbudí mentální aktivitu a odstaní duševní únavu. Je to skvělý aromaterapeutický prostředek pro studenty, protože jednak zvyšuje koncentraci a napomáhá učení, jednak odstraňuje stres. Zvyšuje kognitivní funkce, takže není od věci mít s sebou lahvičku rozmarýnového oleje přímo na písemku, v tomto případě se jedná o povolený doping.

Povzbuzuje imunitní systém a je velmi prospěšný při onemocněních dýchacího traktu, kdy ulevuje při kašli, bronchitide nebo astmatu. Celkově posiluje a tonizuje celý organismus, neboť podporuje krevní oběh a pomáhá rozproudit energii. Zvyšuje krevní tlak, proto v případě, že jej máte vysoký a potřebujete povzbudit, zvolte raději jeho příbuznou - levanduli. Normalizuje hladinu cholesterolu.

Posiluje sebevědomí a pomáhá nám nalézt naši vlastní cestu a po ní pak kráčet, být věrný sám sobě a dokázat jít vstříc svému osudu a určení. Podporuje srdeční čakru a nechává proudit srdeční energii. Protože pouze v případě, že stojíme na vlastních nohou dostatečně pevně, věříme sobě a svému poslání a dokážeme být věrni sami sobě, mít se rádi a ocenit vlastní kvality, tak teprve pak jsme schopni skutečně milovat druhé bez omezování a strachu.

Související produkt
Rozmarýna 10 ml
Saloos / 102 Kč
Přírodní rostlinná silice s výraznou bylinnou vůní působí stimulačně a pomáhá při chronické únavě. Zmírňuje bolesti namáhaného svalstva a působí při zánětech dýchacího systému.
Detail produktu