Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Růže (Rosa damascena)

Esenciální olej Růže (Rosa damascena) Růžový olej je jedních z nejvzácnějších a nejdražších olejů na světě.
Renata Ježková
4,2 5
10

Přejít na sekci článku:

Aromaterapie růžovým olejem

Aromaterapie zdroj: shutterstock.com

Růžový olej je vůbec nejuniverzálnějším "ženským" olejem. Růže je spojování s ženstvím od pradávna a vyjadřuje jeho nejhlubší podstatu. Harmonizuje ženské orgány a povzbuzuje psychiku a působí jako poměrně silné afrodiziakum. Je to vůbec nejvhodnější olej pro podporu a hladký průběh porodu a zrovna tak dokáže ulevit od problémů při menstruaci. Dokáže povzbudit srdce, játra nebo žaludek, uvolňuje svalové křeče, ulevuje při bolestech hlavy. Má velmi pozitivní účinky na psychiku, je značně euforizující, dokáže pomoci při práci s bolestí nebo s traumaty z minulosti. Odstraňuje napětí, stres a nespavost a zmírňuje strach. Dokáže navodit silný pocit štěstí.

Olej můžeme použít různými způsoby a je vhodné je kombinovat. Velmi praktické je pořídit si malý roll-on s parfémovým olejem, který můžeme mít stále po ruce. Vonný olej nebo v tomto případě spíše směs olejů můžeme použít do masážních olejů a krémů nebo relaxačních koupelí. Ale pokud nemáte vanu nebo čas, tak nezoufejte. Přidejte vonnou směs do olivového oleje (vyberte takový, který bude mít velmi slabou vůni, ať se nepřipravíte o aromaterapeutický efekt) a natřete se před tím, než se budete sprchovat. Horká voda zesílí vůni aromaoleje a olivový olej zároveň ochrání vaši pokožku před vysušením vodou nebo mýdlem.

Může se zdát, že růže je jedním z olejů, které člověk buď bezmezně miluje nebo nenávidí, protože jsou ženy, kterým je sladká a plná vůně růžového oleje až nepříjemná. Ale vzhledem k tomu, že růže je se ženstvím takto těsně spojena a navíc je vůní pro srdeční čakru, je pak na místě se ptát, jestli není v dané oblasti nějaký blok, na který právě růže upozorňuje a vytahuje ho na světlo. V případě, že tomu tak je (většinou se může jednat o nějaké "ženské věci", které se mohou projevovat i fyzicky jako migrény, premenstruační syndrom...) je dobré najít si vůni, která je podobná, ale nepůsobí tak silně a postupně se k růži dopracovat. Nicméně stále platí, že pokud chceme používat esenciální oleje k terapeutickým účelům, potřebujeme zaručeně čisté přírodní produkty a špičkovou kvalitu.

Související produkt
Masážní olej růže 50 ml
Saloos / 231 Kč
Uklidňující aroma bulharské růže dodává masážnímu oleji schopnosti působit na naši mysl a přinášet relaxaci. Olej pečuje o pokožku, hydratuje ji a pěstí, navíc přináší harmonii a životní radost.
Detail produktu