Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterické oleje pro zkvalitnění a utužení partnerského vztahu

Éterické oleje pro zkvalitnění a utužení partnerského vztahu S protějškem to občas může být velmi náročné, pomoct mu ale můžete éterickými oleji, které zlepšují komunikaci verbální i neverbální.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Éterické oleje pro zkvalitnění a utužení partnerského vztahu zdroj: unsplash.com

Znáte to. Jste zamilovaní, že vám může srdce vyskočit z hrudi. Máte skvělého partnera, který vám může být povahově velmi podobný nebo jste naopak jako oheň a voda. Temperamentní žena se sice hluboce milujícím, ale stydlivým partnerem, který se bojí naplno vyjadřovat city, nebo živelný muž s uzavřenou polovičkou, by mohli vyprávět. Někdy je těžké říct: “Miluju tě!“, i když vás celá tato věta pohlcuje, spaluje a uvnitř máte jeden velký vulkán vybuchující lásky. Lidé, kterým tato věta nejde přes ústa, ačkoli by ji třeba i rádi řekli, jsou povětšinou velmi dotykoví a kdykoliv mají příležitost, tak partnera políbí nebo vezmou za ruku. Mají velkou potřebu emocí, ale nedokáží je z mnoha příčin slovně vyjádřit. Tento problém může mít více rovin a přijít na to, z čeho problém pramení, je velmi těžké jak pro partnera, tak pro samotného člověka, který trpí touto neschopností.

Potlačované city a nedostatečná sebedůvěra se mohou nepříjemně projevit v intimní oblasti zejména u mužů. Bloky mysli znamenají bloky tělesných funkcí a neschopnost vyjádřit se se přenáší i na tuto půdu. Pro mnohé je velmi nepříjemné o tom mluvit, tak se smíří s tím, že „jsou takoví“ a rezignují. Rozpadají se jim vztahy, a když konečně přijde někdo, kdo je vnitřně spaluje, neumí uvolnit napětí, které se v nich nahromadilo. Příčiny mohou být různé. Tito jedinci mohou trpět depresemi povahy ohně, vycházející z odmítnutí osobou, po které toužili, nedostatku pozornosti nebo kvůli nedobrému zacházení v dětství. Jsou citově nejistí, nevěří si, podceňují se, i když jsou vzdělaní a krásní, i když krása je relativní pojem. Dejme tomu, že je jimi partnerka fascinována. Oni se ale nedokáží vymanit ze svého krunýře různých strachů, které velmi obtížně pojmenovávají, nebo prostě jen řeknou, že si žádných nejsou vědomi a vše je zalité sluncem. S takovým protějškem se velmi těžce pracuje. Pomoct ale mohou éterické oleje, které zlepšují komunikaci, a to i neverbální.

Ono správné zacházení dokáže pohnout i horou… Když je víra ve zlepšení. Je pravdou, že pokud je váš partner unavený z práce, nemusíte ho ani moc přesvědčovat, když přijdete s nápadem uvolňující masáže. Pokud není úplný ignorant (ale to byste s ním přece nebyly), nebude protestovat proti tomu, když nakapete do aromalampy nějakou hezkou relaxační směs. Když si navyknete používat éterické oleje ve svém životě vy, je velmi snadná cesta k tomu, aby si na ně zvykl i on. Pokud máte doma alergika, který kdykoli po tom, co jste se navoněla značkovým parfémem za několik tisíc, začal rozčilovat, že ho pálí oči, nos a nešťastně slzel, navyknete ho na čisté vůně velmi dobře. Častokrát ti, kteří předtím protestovali a vyžadovali, abyste nepoužívaly parfémy v jejich přítomnosti, přijdou a řeknou: “Čím tak hezky voníš?“. A to je právě vaše šance.

Konkrétní éterické oleje pro kvalitnější vztah

Pro problémy v partnerském životě se používají dost drahé éterické oleje. Ty se míchají do směsí pro péči o pleť a do masážních olejů. Jsou ale také esence, které nejsou tak cenově náročné a udělají stejně dorbou službu.

 • Jedním z nejlepších, ale i nejdražších olejů je jasmín. Výhodou je, že se dá koupit s kapátkem o objemu 1 ml, a když děláte směsi, stačí ho opravdu málo. Jasmín je hormonální olej, který je silně afrodiziakální. Mícháme ho do masážních směsí, když máme uzavřeného partnera s nízkým sebevědomím. Uvolňuje, dodává sebedůvěru. Jasmín se používá ve směsích s ylang-ylangem. U obou olejů musíme dát pozor, abychom jich nenakapali moc, protože mohou působit bolesti hlavy. Kapka ylang-ylangu voní tak silně, že pokud jich kápnete víc, je pak velmi těžké směs vyvážit. Ylang-ylang uvolňuje sexuální napětí a potěšuje mysl, nechává nás se vznášet v sladkém oparu své vůně. Je doporučován při impotenci a frigiditě.
 • Dalším afrodiziakálním olejem je pačuli, tak často spojována s postaršími dámami. Mnoho lidí ji nemá rádo samotnou, na mě osobně je moc štiplavá. Ale když se dá do směsi, hezky s ní splyne, a to už je pak o něčem jiném. :-) Pačule je vhodná pro ty, jejichž partner je pod velkým pracovním stresem. Působí jako zahřívač a napomáhá se lépe uvolnit. Zahřívače mají v intimním životě své nezastupitelné místo. Musíme ale mít na paměti, že se zahřívacími oleji zacházíme opatrně, protože v malém množství pomáhají, ve velkém mohou nepříjemně ublížit. Co se týče zahřívačů a intimní oblasti, používá se zázvor, černý pepř, někdy skořice, muškátový oříšek nebo santalové dřevo. Působí jako stimulanty, nabuzují tělo, podporují lepší činnost krevního oběhu.
 • Své místo má v aromaterapii lásky také jalovec. Má přímou souvislost s ledvinami a je čisticí. V čínské medicíně jsou strachy a úzkosti přiřazeny k ledvinám, proto mají souvislost i s intimní oblastí našeho života, do které se nejvíc promítají.
 • Při intimních problémech se používá také geránium. To můžeme v pohodě využít do směsí v aromalampě, protože tento esenciální olej není drahý a umí toho opravdu hodně. Dostává do harmonie city a tělesnou schránku člověka. Geránium uvolňuje „ztuhlé“ nervy. Dává do pořádku tok energie čchi v těle. Jde o esenci používanou při léčbě neplodnosti, vyvádí nás z frustrací. Hodí se, když žijete s workoholikem nebo osobou s přehnaným citovým sebeovládáním. Pro prudké emoční jedince volíme naopak olej z levandule. Levandule napomáhá k vyrovnanému hormonálnímu systému.
 • Meduňka je další esencí vhodnou do partnerských masážních olejů, obzvlášť pokud jeden z partnerů má tendence toho druhého ovládat. Tento éterický olej zbavuje tísnivých pocitů, vkládá do vztahu pocit důvěry. Může se míchat s citronovým olejem, který má navíc čisticí charakter a působí při přetížené mysli.
 • Růže je jednou z nejoblíbenějších esencí, zahaluje nás do pocitu důvěry, lásky, otevírá srdce a odstraňuje citové bloky. Dává nám pocit jistoty a ujišťuje nás, že jsme milovaní. Napomáhá najít pocit bezpečí lidem, kteří zažili nějaký způsob týrání.
 • Dalším velmi prospěšným (ovšem dražším) je olej z neroli. Neroli je stimulantem touhy, pomáhá léčit zraněné emoce.
 • Do směsí posilující partnerské vztahy se hodí i majoránka, která uklidňuje mysl.
 • Kmín utužuje stálost a podporuje pevnou vůli.
 • Pomáhá také kardamom - navozuje pocit smyslnosti.
 • Bazalka uklidňuje osoby, které se bojí nezdaru.
 • Cedrové dřevo je to také jeden z uklidňujících olejů.
 • Šalvěj snižuje zábrany, pomáhá lepší emoční otevřenosti. Je vhodná jak při impotenci, tak při frigiditě.

Masážní směsi éterických olejů aplikujeme na oblast beder a břicha. Pravidelná aplikace a výdrž napomáhá v řešení partnerských problémů intimního charakteru.

Tip pro míchání oleje na partnerskou masáž:

Do 20 ml nosného oleje nakapeme 3 kapky neroli, 2 kapky ylang-ylangu, 1 kapku černého pepře.

Do 20 ml nosného oleje nakapeme 2 kapky jasmínu, 1 kapku zázoru, 1 kapku šalvěje muškátové a 1 kapku pačuli.