Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Mycí přípravek na nádobí od Bio-D

Recenze: Mycí přípravek na nádobí od Bio-D Prostředek na mytí nádobí od Bio-D je účinný nejen na mastné a špinavé nádobí, ale můžete jej použít i jako univerzální odmašťovač povrchů nebo na mytí rukou.
Jana Konečná
5,0 5
3

Recenze: Mycí přípravek na nádobí od Bio-D zdroj: biooo.cz

V naší domácnosti patří výsostné právo (či otrocká povinnost, jak kdo chce) na umývání nádobí povětšinou mně. Odpočívám u něj od celodenní monotónní práce u počítače. Na umývání nádobí jsem tedy vyzkoušel už mnoho různých čisticích prostředků. Jednoho dne stál na dřezu prostředek na mytí nádobí od Bio-D (nákupy jsou totiž zase domácí povinností manželky ☺ ). Na láhvi asi nejvýrazněji svítí nápis LIQUID, který ve mně okamžitě evokoval likvidaci odpadu. Takže jsem to hned vyzkoušel a upozorňuji, že na pročištění zanesených trubek tento prostředek opravdu moc nefunguje.

Určitě si tedy dobře přečtěte nápisy na obale, ať nedopadnete jako já. ☺ Takhle zhusta popsanou láhev jako kniha jen tak na nějakém čisticím prostředku neuvidíte a dozvíte se z ní mnoho zajímavých informací. Například o filosofii britské rodinné firmy Bio-D, nad kterou budou jásat všichni vegani, protože jejich produkty nejsou testovány na zvířatech a neobsahují žádné zvířecí složky (jistí certifikát Leaping Bunny a Vegan). Bio-D se taktéž distancuje od používání geneticky modifikovaných či živočišných surovin, a používá zásadně suroviny rostlinného původu z obnovitelných zdrojů.

Zajásal jsem tedy a s vědomím, že jde opravdu o prostředek na mytí nádobí s minimálním dopadem na životní prostředí, jsem ho rovnou stříkl (v návodu píšou 2-3 čajové lžičky, ale to mi přišlo málo) do napouštějící se horké vody a sledoval veselou proměnu šplouchající hladiny v kopce pěny, tak jak to známe u klasických konvenčních mycích prostředků na nádobí.

Rozdíl mezi konvenčními mycími prostředky na nádobí a tím od Bio-D je však hlavně v ten, že Bio-D obsahuje pouze rostlinné tenzidy, které pomáhají nejen odstranit mastnotu a připečené nečistoty, ale také působí jemně na ruce, takže nedráždí a nevysušuje. Jeho čisticí sílu můžete klidně vyzkoušet i na čištění různých povrchů v domácnosti, ba dokonce se s ním nemusíte bát ani umývat ruce.

Z prostředků na mytí nádobí od Bio-D si můžete vybrat mezi těmi s vůní a bez vůně. Voňavá varianta voní po grapefruitech díky obsaženému éterickému oleji. Varianta bez parfemace se zase hodí pro všechny, kteří mají citlivou pokožku rukou. Nebo pro ty, co rádi experimentují a chtějí třeba umývat nádobí každý den s jinak vonícím prostředkem na mytí nádobí. Podle nálady tak můžete do malého množství Bio-D prostředku na mytí nádobí přidat pár kapek oblíbeného éterického oleje a rovnou použít klasicky na mytí nádobí.

Z nabídky Bio-D si pak můžete vybrat nejen podle parfemace, ale také podle velikosti balení mezi menším (750 ml) a větším (5 l) balením. Větší balení je pak nejen ekonomičtější, ale také ekologičtější variantou, pokud se snažíte produkovat co nejméně plastového odpadu.