Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterický olej černý pepř

Éterický olej černý pepř Černý pepř je sice velmi dobře známý z naší kuchyně, ale skýtá mnoho výhod i jako lék.
Pavlína Klaudová
3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Černý pepř pro podporu psychiky a v kosmetice

Černý pepř pro podporu psychiky a v kosmetice zdroj: pixabay.com

Éterický olej černý pepř dodává duševní bělost, koncentraci, zbavuje stresu, zlepšuje okysličení buněk. Jako nervové tonikum pomáhá překonat obavy, úzkosti, frustraci a zoufalství. Zbavuje bezmoci z tíživých životních situací například v nepříjemné finanční situaci. Tlumí pocity hněvu a snižuje odpor ke změnám, povzbuzuje k reorganizaci chybných vzorců chování. Odpuzuje negativní energii. Podporuje endokrinní systém a činnost štítné žlázy. V ajurvédě se používá k odblokování čaker krku a brzlíku. Působí jako diuretikum, napomáhá lepší detoxikaci těla a používá se při hubnutí.

Prokrvuje, podporuje vnitřní oheň a používá se v masážních směsích, které mají pomoct zvyšovat libido, což je důležité při erektivních dysfunkcích u mužů. Také se pomáhá při odvykání závislosti na kouření nebo jídle. Co se týče nikotinových abstinenčních příznaků, vykazuje v aromaterapii nejlepší možné výsledky, ohledně jejich tlumení, takže je výborným pomocníkem pro ty, kteří chtějí přestat kouřit. Je výborný do směsí proti nespavosti.

Černý pepř v kosmetice

V kosmetice se používá kvůli jeho antioxidačním schopnostem, bojuje proti volným radikálům, které se nepříznivě projevují nejen v našem těla, ale také na pleti. Obsahuje vysoké množství vitaminu C. Kvůli prohřívání a zlepšování cirkulace krve v tkáních se doporučuje proti celulitidě. Používá se do přírodních zubních past, protože má skvělé desinfekční účinky. Může se hodit při léčbě lupů, na eliminaci vrásek a vitiliga. V přírodní kosmetice funguje jako konzervant a zabraňuje množení bakterií v produktech. Je stálicí v klasických mužských vůních.