Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterický olej černý pepř

Éterický olej černý pepř Černý pepř je sice velmi dobře známý z naší kuchyně, ale skýtá mnoho výhod i jako lék.
Pavlína Klaudová
3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Zdravotní účinky éterického oleje černý pepř

Zdravotní účinky éterického oleje černý pepř zdroj: pexels.com

Černý pepř je také velmi dobrý stimulant imunity, zajišťuje ochranu před nemocemi, působí jako antiseptikum, proti otravám, zlepšuje činnost trávicího systému, pomáhá při křečích a horečce. Uvolňuje zácpu. Pokud provádíte masáž břicha, vždy použijte směs s nosným olejem. Stačí jedna kapka černého pepře do polévkové lžíce nosného oleje. Stejný recept se osvědčí, když trpíte zánětem průdušek či jiným respiračním onemocněním včetně astmatu, je tato esence jednou z mnoha, které pomohou odhlenit a zničit zánětlivou reakci organismu. Při zahlenění a celkové slabosti z chřipky nebo virózy natíráme směsí éterického oleje černý pepř a nosného oleje hrudník a záda. Černý pepř prohřívá, podporuje krevní oběh a činnost ledvin, díky jeho působení se zlepší tvorba červených krvinek ve slezině. Lze jím také mírnit orální abscesy, závratě, zvracení i průjmy. Při horečce se doporučuje masírovat 2 kapkami černého pepře s 1 kapkou kardamomu oleje, které se smíchají s 1 polévkovou lžící olivového nebo jiného nosného oleje, masírují se plosky nohou - raději tuto směs nepoužívejte u malých dětí, případně jen poloviční množství éterických olejů. Černý pepř pomáhá proti zubnímu kazu.

Éterický olej černý pepř ocení ti, kteří trpí revmatismem a artritidou, která je dle ajurvédy způsobena tím, že se v těle hromadí toxické látky, kyselina močová a soli. Díky diuretickému působení černého pepře se vyplavují lépe tyto o látky z těla. Tento proces napomáhá hubnutí. Tento esenciální olej je vhodný při bolestivém výhřezu konečníku. Společně s hřebíčkem je to jedno z nejsilnějších analgetik při bolesti zubů, je ale potřeba s nimi zacházet velmi opatrně. Při svalové bolesti nebo podvrtnutí kotníku černý pepř prohřívá a působí povzbudivě. Jeho vlastnost stimulovat krevní oběh se může hodit, pokud jste trávili delší čas na mrazu. Jsou diskutovány jeho protirakovinné účinky.

Související produkt
Bylinná náplast při námaze svalů a kloubů, Shaolinská 8 ks
Dezhong / 155 Kč
Bylinná náplast je vyrobena podle tradiční léčitelské receptury z shaolinského kláštera.Je výborná při bolestech svalů, kloubů, kostí či šlach. Obsažené extrakty z bylin zajišťují komplexní ošetření. 
Detail produktu