Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní podpora učení

Přírodní podpora učení Úspěšné složení zkoušky se neobejde bez poctivého učení, které ale snadno podpoříte vhodnými přípravky.
Pavlína Klaudová
5,0 5
1

Přírodní podpora učení zdroj: unsplash.com

Zkouškové období je jedním z nejméně oblíbených částí studentského roku. Nejeden z nás musí odložit své zájmové aktivity na jindy, mnohdy se ale stane, že zvítězí prokrastinační přístup. V tomto případě student využívá zářijových termínů pro opravu zkoušky nebo sází na to, že ho prostě potká štěstí a bude udělá ji napoprvé. Září je sice ještě daleko, ale zkouškové období zas tak daleko není, o to víc stresu na člověka dopadá. Všechno si zapamatovat a hlavně se nestresovat - to jen sen každého studenta. Jak toho docílit přírodní cestou?

Co je základem úspěchu u zkoušky?

Jedni by řekli, že mít štěstí, druzí, že být dobře naučený, třetí, že obojí, protože vše jde ruku v ruce. Samozřejmě také nálada zkoušejícího, postavení planet, na ženy působí i jejich cyklus, fáze měsíce, rodinné vztahy - to vše hraje svou roli. Nicméně těch posledních pár bodů moc neovlivníme, i kdybychom se na hlavu stavěli. Můžeme ale ovlivnit sebe, své chování, jednání a to, abychom se přestali řídit oblíbeným: “Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a máš dva dny volno!“ Odpočinek je důležitý, ale servírujte si ho za odměnu. Ono se i těžko odpočívá s myšlenkou, že jste se na tu látku ještě ani nepodívali.

Přejít na sekci článku:

Přírodní prostředky pro snadnější učení

Přírodní prostředky pro snadnější učení zdroj: pexels.com

Mnoho studentů si myslí, že je dobré, když si před zkouškou vezmou prášky na uklidnění a to je bohužel to nejhorší, co mohou udělat. Samozřejmě, že nervozita je nepříjemná, ale takto ji nevyřešíme. Prášky na uklidnění mají tlumicí tendence. Člověk je po nich malátný a nedokáže uvažovat s čistou hlavou. Přechodem na přírodní prostředky si můžete značně zvýšit kapacitu paměti i výdrž učit se, nejenže často tyto prostředky stimulují organismus, ale také ho chrání před vlivy stresu.

Velmi dobrým prostředkem ke zklidnění, který navíc nenarušuje naše myšlení, netlumí pozornost ani neovlivňuje fyziologické procesy v těle, jsou Bachovy krizové esence. Největší pomoc od nich získáte, pokud je budete brát pravidelně již pár dnů před zkouškami. A nebojte se užívat je i dlouhodobě. Pro zklidnění jsou vhodné i ajurvédské kapsle Brahmi (nebo čaj Brahmi) od značky Organic India. Tyto kapsle (i čaj) obsahují bylinu zvanou pupečník asijský, který pomáhá ke zklidnění celého organismu, chrání ho před poškozením vlivem stresu a zároveň podporuje krátkodobou i dlouhodobou paměť. V podstatě je to takový princ na bílém koni, který vás zachrání během zkouškových období.

Pro přípravu na zkoušky je dobré mít po ruce ginkgo bilobu. Tyto prostředky je ale nutné začít užívat nejpozději 14 dní předem, než se začnete učit. Velmi důležitá je pravidelnost a dávky by se neměly vynechávat. Ginkgo jako energetický stimulátor je jedním z nejlepších prostředků, které může student využít pro svůj studijní prospěch. Pravdou je, že má silně nabíjecí charakter, a proto se může člověku zdát, že z něho „skáče po stropě“. Nicméně takováto stimulace mozku je to nejlepší pro naše studium.

Spousta studentů zůstává vzhůru dlouho do noci a mnohdy to řeší obrovskými dávkami kávy. To ovšem vede k tomu, že vaše energie sice prudce vystřelí nahoru, ale neudrží se tam a velmi rychle opět klesne. A tak si po třech hodinách jdete udělat další kávu. A tak pořád dokola. Nejenže takové množství kávy je pro tělo obrovskou zátěží, ale navíc vaše energie se často a rychle mění a mohou se dostavit známé bolesti hlavy, nevolnost nebo dokonce třas v končetinách. Zkuste kávu nahradit guaranou. Obsahuje více kofeinu než káva, ovšem nezatěžuje tělo. Energie vám stoupne trochu pomaleji, ale díky tomu vás také udrží výrazně déle v bdělém a soustředěném stavu - a to pak to učení pofrčí! Navíc zvyšuje mozkovou kapacitu, podporuje paměť a ještě vám pomáhá vyrovnat se se stresem z blížících se zkoušek.

Související produkt
Čaj Tulsi Brahmi, sypaný bio 100 g
Organic India / 245 Kč
Bylinný čaj s brahmi či tulsi přirozenou cestou podporuje imunitní systém. Bez obsahu kofeinu.
Detail produktu