Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní podpora učení

Přírodní podpora učení Úspěšné složení zkoušky se neobejde bez poctivého učení, které ale snadno podpoříte vhodnými přípravky.
Pavlína Klaudová
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Aromaterapie jako pomocník při učení

Aromaterapie jako pomocník při učení zdroj: pexels.com

Je škoda, že je aromaterapie zatím mezi studenty tak málo využívána. Mnozí z nich jsou k ní skeptičtí a podceňují její účinky. Přežít zkouškové období s její pomocí ale může být velmi příjemné, protože je skvělou podporou učení. Stimuluje mozková centra a napomáhá snadnějšímu zapamatování si látky.

Ve studentské sbírce aroma olejů by neměl chybět bergamot, rozmarýn, svěží citrusové vůně, bazalka, máta a eukalyptus. Právě tyto vůně vedou nenásilným způsobem člověka k tomu, aby se dokázal lépe soustředit, takže jsou pro studenty ideální. Dokonce byly potvrzeny jejich pozitivní účinky na dětech s poruchami soustředění a chování.

Pokud tedy potřebujeme zklidnit mysl před zkouškami, je dobré sáhnout po levanduli, cedru, růžovém dřevu, pomeranči, grepu, kadidlovníku. Nebo si můžeme nakapat směs z citronu, pomeranče, limety, grepu a máty peprné. Máta a citrusy si rozumí vskutku výborně, podobně je to i s vavřínovým aroma. Psychické vyčerpání zmírní také neroli, majoránka, levandule, ylang-ylang, jasmín nebo růže, ale i šalvěj a santalové dřevo.

Navíc, pokud budete používat éterické oleje, posílíte si imunitu. Existuje mnoho případů, kdy studenti z vyčerpání, které je dostihlo ze sezení nad skripty, onemocněli, takže snížit riziko střevních potíží nebo chřipky, kterou se může tělo bránit přepracování, není rozhodně od věci. Antiseptická je třeba taková skořice nebo oregano a tymián. Aromaterapie si poradí také s přetlakem, který se v nás nahromadí a často vyústí v bolesti hlavy. Studentstvo samozřejmě netrpí bolestmi hlavy jen z přemíry učení, ale sem tam se dostaví i kocovina, proti které lze s úspěchem zvítězit tím, že si nakapete do aromalampy bazalku nebo kadidlo. Z úporného sezení nad učivem se mohou objevit také bolesti svalů, které řešíme v součinnosti s břízou, zázvorem, černým pepřem a majoránkou. Vůbec nejlepší éterický olej, který můžete inhalovat před důležitým testem, je citron.

Je potvrzeno, že pokud jste se učili nějakou danou látku u nějaké konkrétní esence, tak nakapete-li si ji třeba na kapesník a čichnete si k němu během zkoušky z oné látky, budou vám snadněji vyskakovat odpovědi na mysl. Takže si můžete vybrat, u kterého esenciálního oleje se budete učit na jakou zkoušku, abyste, až přijde na lámání chleba, dokázali lépe reagovat na všetečné otázky zkoušejícího.

Je pravdou, že je lepší používat jednu vůni ke studiu jednoho předmětu. Případně, pokud se látka opakuje nebo prolíná mezi předměty, lze si určit skupinu, kterou si „voňavě označkujete“. Co se týče zapamatování si slov, nejvíce se osvědčily éterické oleje rozmarýn a máta peprná. Pokud jste ještě aromaterapeutickou podporu při učení nezkoušeli, případně jste síle esenciálních olejů nevěřili, je ten nejlepší čas nejen o této kooperaci přemýšlet, ale také se k ní odhodlat. Uvidíte, že získáte kvalitního a mocného pomocníka při zátěžových situacích zkouškového období.