Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterický olej Kadidlo

5.0 5
4

Éterický olej Kadidlo zdroj: commons.wikimedia.org

Éterický olej kadidlo je teplá, objímající, konejšivá náruč, do které se rádi schováte, když vás trápí splíny a potřebujete navodit kontemplativní rozpoložení a zmírnit stresy. Vnímání jeho krásné vůně vás pozvedne k posvátným výšinám. Kadidlo bylo vyhledáváno nejen pro rituální účely, ale také pro jeho skvělé vlastnosti na poli obchodu s krásou.

Přejít na sekci článku:

Co je to kadidlo

Co je to kadidlo zdroj: shutterstock.com

Esence se extrahuje z pryskyřice kadidlovníku, jehož latinský název je Boswellia Carteri. Hlavními složkami éterického oleje z kadidla jsou alfa-pinen, oktanol, bornylacetát, linalool, oktylacetát a další složky. Kadidlo je již dlouhá staletí oblíbené nejen pro meditační účely, ale také v kosmetice. Tento fakt potvrzují i vykopávky z Egypta a anglosaského světa. Kromě toho se také používá v přírodním léčitelství.

Éterický olej kadidlo je v aromaterapii velmi oblíbený, neboť pokryje mnoho oblastí od duchovních až po problémy běžného dne. Funguje například jako okysličovač krve, odvodňuje, léčí narušené buněčné stěny, vyživuje nově vzniklé buňky a navíc snižuje viditelnost jizev. Může být užitečný při autismu, také je známý jako výborný hormonální olej.

Kadidlo v antickém Řecku a jiných kulturách

Kadidlo se používalo již ve starověkých kulturách, přidávaly se do něj různé byliny. V řeckém světě se kadidlo jmenuje θυμίαμα /thymiama/. Ne nadarmo má toto slovo podobnost s tymiánem, který se v éře křesťanského východu přidával do kadidelnice. V dávných dobách mělo kadidlo daleko větší cenu než zlato. Ještě před narozením Krista se kadidlo často pančovalo. Zatímco v jiných náboženských systémech se kromě kadidla používaly i jiná vykuřovadla, v době antického Řecka se jako prokazování úcty bohům pálilo pouze kadidlo. Kadidlo a jeho použití pro modlitební účely známe jak ze Starého, tak z Nového zákona a bylo uchováváno i v jeruzalémském Chrámu. Jeho léčebné vlastnosti jsou kouzelné a umí si poradit v mnoha sférách. Charakteristický je jeho bohatý a balzámový tón, který je velmi příjemný ve směsích.

Míchání éterického oleje kadidlo do směsí

Zkuste kadidlo kombinovat s jinými éterickými oleji, jako jsou citrusy, pryskyřicí benzoe, levandulí, myrhou, borovicí nebo santalem, ylang-ylangem, cypřišem, heřmánkem, mimózou, vetiverem, skořicí, kafrem, bazalkou, gerániem nebo pačulí. Se všemi vytvoří zajímavou vůni a nejlepší na tom všem je, že tyto směsi můžete podle nálady a potřeby střídat, aby se nám kadidlo „neovonělo“. Uvidíte, že v něm získáte dobrého přítele nejen pro meditaci, ale i pro projasnění pochmurných dnů.