Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterický olej Kadidlo

Éterický olej Kadidlo Pryskyřice kadidlovníku oplývá teplou, balzamickou vůní, která navozuje meditativní stavy a využívá se i v přírodním léčitelství.
Pavlína Klaudová
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Zdravotní účinky kadidla

Zdravotní účinky kadidla zdroj: pixabay.com

Antiseptické a dezinfekční vlastnosti éterického oleje kadidlo jsou všeobecně známé, ale umí toho daleko více. Dokáže čistit vzduch a eliminovat množení bakterií. Organismus chrání před rozvojem infekcí a urychluje hojení řezných ran a drobných poranění. Někdy se kadidlový olej přidává při výrobě ústní kosmetiky do zubních past. Mezi jeho další výhody patří zmírňování revmatických bolestí, artritidy a zlepšení činnosti krevního oběhu.

Éterický olej kadidlo komplexně podporuje správnou funkci soustav lidského těla, ať už se jedná o centrální nervový, dýchací, trávicí nebo vylučovací systém, což je velmi důležité pro naši imunitu. Kadidlo lze s úspěchem využít při nadýmání a poruchách trávení díky jeho příznivému vlivu na peristaltiku. Pomáhá vylučovat z těla škodliviny, urychluje sekreci žaludečních šťáv, žluče a kyselin v organismu, na tělo působí močopudně. Podporuje regeneraci buněk a udržuje zdravé tkáně.

Kadidlový olej je prospěšný při respiračních problémech. Uklidňuje kašel, odstraňuje zahlenění, jeho antiseptické vlastnosti pomáhají uvolnění dýchacích cest. Zmírňuje bolesti hlavy, těla i zubů a srovnává zvýšenou teplotu spojenou s nachlazením. Stejně tak je dobré pro osoby s hypertenzí, kterou snižuje, což znamená, že by jej neměli používat lidé s extrémně nízkým tlakem.

Esenciální olej kadidlo, který působí jako detoxikant, se osvědčil i při zánětech urogenitálního systému, kdy se doporučuje zředit kadidlový olej v nosném oleji a vmasírovat do plosek nohou a páteře. Stačí dvě až tři kapky éterického oleje na lžíci nosného oleje, u dětí volíme poloviční ředění.

Související produkt
Boswellia Serrata, kapsle 90 ks, 38 g
Epigemic / 328 Kč
Kůra a pryskyřice kadidlovníku má příznivý vliv na stav kostí a kloubů nebo činnost trávicího ústrojí. Zároveň působí příznivě na reprodukční systém.
Detail produktu