Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterický olej Kadidlo

Éterický olej Kadidlo Pryskyřice kadidlovníku oplývá teplou, balzamickou vůní, která navozuje meditativní stavy a využívá se i v přírodním léčitelství.
Pavlína Klaudová
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Kadidlo v kosmetice a aromaterapii

Kadidlo v kosmetice a aromaterapii zdroj: shutterstock.com

Účinky kadidla na pleť

Díky skvělým vlastnostem, kterými kadidlo oplývá, se výborně hodí k péči o stárnoucí pleť, spolu s neroli a růžovým éterickým olejem tvoří „svatou trojici”, která se maže na vrásky na tváři a kolem očí, projasňuje mdle vypadající pokožku a vyrovnává barevný tón pleti. Také se používá k eliminaci pigmentových skvrn. Olej z kadidla pomáhá hojit jizvy, vředy, akné, neštovice, také zesvětluje strie.

Účinky kadidla na psychiku

Potřebujete-li sedativum, esenciální olej kadidlo je tady přesně pro vás. Navozuje pocit duševního klidu, vede vás k relaxaci a uvolnění, je opěrným bodem spirituality. Při pocitech úzkosti, stresech či neklidu vám pomůže odpoutat se od nedobrých a rušivých myšlenek, navíc probouzí představivost a inspiruje. Otevírá srdeční čakru a pomáhá vyrovnat se se smutkem a ztrátou, díky němu se snáze zbavíme pocitů hněvu, které mnohdy mohou ztrátu blízkých doprovázet. Čistí a poskytuje ochranu před negativními energiemi, které navíc pomáhá rušit. V náboženských systémech kadidlo bylo a stále je používané nejen jako oběť bohům, ale také jako bojovník proti démonům. Pomáhá řešit duchovní a filosofické otázky.

Hormonální olej kadidlo

Éterický olej kadidlo je dobrým přítelem žen. Reguluje produkci estrogenu a uvádí ho do rovnováhy, pokud s ním máme nějaké problémy. Snižuje šance vzniku děložního karcinogenu a myomů. Je neocenitelným pomocníkem při klimakteriu a oddaluje nástup menopauzy. Kadidlo je také jedním z olejů, po kterém je vhodné sáhnout, když se zpozdí perioda. Pomáhá při menstruačních křečích, PMS, proti bolestem břicha a hlavy. Pozvedá nás, když jsme unavení a vyčerpaní. Protože je kadidlo hormonální olej, působí jako afrodiziakum a zlepšuje komunikaci v partnerských vztazích.

Kadidlový éterický olej mohou používat i těhotné ženy po dokončeném třetím trimestru.