Přejít na sekci článku:
Skořice v kosmetice, aromaterapii a léčitelství
zdroj: pixabay.com
Éterický olej skořice v kosmetice
Skořice a její výtažky se používají poměrně hojně v kosmetice a ústní hygieně, funguje jako repelent proti komárům, zabíjí nejen dospělé jedince, ale také larvy. Mají ji rádi také parfemáři. Používá se jako součást produktů péče o pleť, protože mírní akné, vyrážky, vřídky, působí antibakteriálně, zabraňuje infekci a prokrvuje kůži, pomáhá proti celulitidě. Ve vlasové kosmetice ji najdeme v maskách, kondicionérech a šamponech, ale nakapat si ji při no poo metodě přímo na hlavu anebo přidávat do henny silně nedoporučujeme, protože si můžete přivodit popáleniny.
Produkty, které již skořici obsahují, jsou daleko méně koncentrované a proto bezpečnější pro použití. Pokud si mermomoci chcete přidat do vlasové masky skořici, nekapejte do ní éterický olej, ale raději si do ní nasypejte koření (stačí množství na špičku nože). Nicméně i tak by se měly produkty se skořicí střídat, aby nevznikala alergie.
Esenciální olej skořice pro psychickou pohodu
Skořice má své místo v aromaterapii hlavně při práci s čakrami a při snaze o podpoření mozkové aktivity. Působí jako nervové tonikum, pomáhá odstranit stresy a napětí. Skořice zlepšuje kognitivní funkce, využívá se při demenci, protože udržuje pozornost, stimuluje rozpoznávací i pracovní paměť a ovlivňuje rychlost reakcí zraku. Umí uzemnit, aktivuje kořenovou čakru a solar plexus, stará se o dobrou funkci močopohlavního traktu, v kterém se mohou objevovat v důsledku stresů blokace a záněty. Působí jako afrodiziakum, využívá se při impotenci a frigiditě. Protože má dobrou schopnost prohřívat a podporuje činnost krevního oběhu, je prospěšná pro endokrinní systém a vylučování hormonů. Odstraňuje emoční chlad.
Zdravotní účinky skořice
Skořice pomáhá zlepšovat funkce krevního oběhu a zároveň působí jako krevní čistič. Správné funkce krevního oběhu jsou důležité pro buňky našeho těla a zvýšenou metabolickou aktivitu. Může snižovat riziko infarktu myokardu a poškození kardiovaskulárního systému, protože obsahuje vlákninu a vápník. Ocení ji pacienti s diabetem, obzvlášť 2. typu, protože její účinky regulují tvorbu inzulínu. Působí protizánětlivě, prohřívá svaly a klouby a odstraňuje jejich ztuhlost.
Používá se při dně, artritidě, ale i při porodu, protože výrazně snižuje bolesti. Zlepšuje celkovou odolnost organismu. Protože je skořice silně antibiotická, pomáhá při stafylokokovi, průjmech a žaludečních neurózách. Lze ji úspěšně využít při prochladnutí, uvolňuje bolest hlavy, pocházející z nachlazení. Eliminuje vstřebávání příliš tučné stravy. Diskutuje se o ní, že pomáhá proti rakovině tlustého střeva.