Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Voňaví kouzelníci Taoasis

Voňaví kouzelníci Taoasis My v Biooo Taoasis milujeme. Proč? Čichněte si a pochopíte.
Pavlína Klaudová
4,2 5
6

Voňaví kouzelníci Taoasis zdroj: biooo.cz

Taoasis je u nás v Biooo pojem už z několika důvodů. Vyznačuje se precizností, naprostou čistotou surovin, skvělými vůněmi a jako jeden z mála se honosí certifikátem Demeter. A to už v bio odvětví něco znamená. Dostávají ho totiž jen ti nejlepší a cesta k němu znamená pro výrobce bio kosmetiky podrobit celý svůj život naprosté symbióze se zákony přírody.

Čistota jako základ všehomíra

Firma Axela Meyera Taoasis vznikla v roce 1981 prakticky jako malé knižní vydavatelství. Název, kterým se honosí, je spojení čínského Tao a arabského Oasis. Znamená „Život v souladu s přírodou“. Společnost byla původně zaměřena na literaturu, zabývající se vegetariánstvím a zdravím. Protože byl její zakladatel fascinován aromaterapií, vydal v roce 1991 knihu s názvem Malý lexikon vůní, který mu úplně změnil pohled na zaměření vlastní firmy. Díky této knize se v Německu zvýšila poptávka po esenciálních olejích a tak se z Taoasis stal přední výrobce aromaterapeutických kompozicí v té nejvyšší kvalitě.

Taoasis nejprve prodával své aromaterapeutické kompozice prostřednictvím lékáren v německy mluvících zemích (Rakousko, Německo, Švýcarsko). Postupně se povědomí o něm rozšířilo do celkem 20 zemí světa. Dnes v sortimentu firmy najdeme tři specifické značky - Taoasis, Meditao a TAOMED. Speciální kategorii výrobků pak představuje produktová řada deodorantů a parfémů Baldini, která získala nejpřísnější bio certifikát Demeter. Taoasis vyrábí veškeré své produkty s ohledem na zachování co největší přírodní autenticity, s přihlédnutím k zásadám spravedlivého obchodu a ekologické udržitelnosti. Díky této životní a výrobní filosofii, je učiněným sběratelem bio a ekologických certifikátů, kterých získala celkem 20, včetně těch nejznámějších jako BDHI, Cosmos, EU organic (to je oficiální bio certifikát Evropské unie), Vegan nebo Demeter.

Taoasis se úzce podílí na vzdělávání všech těch, kteří milují esenciální oleje. Aktivně šíří osvětu mezi laiky, má vlastní projekt „Dufte schule“, což je také název směsi esenciálních olejů, určeného pro studenty. Projekt v letech 2005-2010 aktivně zapojil do aromaterapeutického dění rodiče a učitelé 800 školou povinných dětí. Axel Meyer se jim snažil ukázat, jakým způsobem může aromaterapie pomoci dětem při učení a s jejich dalšími školními povinnostmi. Do projektu byli zapojeni i ředitelé škol. Taoasis se tímto způsobem zasloužil o zlepšení školního výkonu dětí a podpoření jejich motivace ke vzdělávání. I díky projektu „Dufte schule“ se mohl Taoasis spolu s dalšími sponzory zapojit do financování stavby základní školy v africkém Togu.

Taoasis v Německu představuje jeden ze základních pilířů vzdělávání aromaterapeutů, protože má vlastní aroma akademii. Věnuje se hlavně kurzům pro lékárníky, terapeuty a ošetřovatele, porodní asistentky, poskytuje jim širokou škálu různě orientovaných seminářů. Na základě přímé interakce s lidmi, kteří se pohybují v pomáhajících profesích, rozšiřuje povědomí o psychologicky orientované aromaterapii. Díky odborně vzdělaným pracovníkům, pohybujícím se ve zdravotnictví, se snižuje riziko alergických reakcí, úrazů ve spojení s éterickými oleji a vzrůstá všeobecné povědomí o jejich bezpečném užívání. Prakticky na stejném principu funguje aromaterapeutické vzdělávání dlouhodobě nejen v Německu, ale také v matce aromaterapie, ve Francii.

Biodynamika jako životní styl

Ačkoli je Taoasis specialistou hlavně na aromaterapeutické kompozice, najdeme v jeho sortimentu také výrobky péče o pleť, přírodní parfémy anebo také oblíbené čaje Yogi tea. Pokud se zajímáte o tzv. biodynamické zemědělství, stane se pro vás Taoasis synonymem pro nebe. Je to totiž skvělý příklad toho, jak se pomocí tvrdé práce, píle a respektu k přírodě propracovat k naprosto čisté kosmetice. Biodynamické zemědělství není pouze o ekologii. Je to proces, který jde ruku v ruce s kosmickými cykly a respektuje přirozené potřeby růstu rostlin, období sklizně, používá pro ošetření plodin a bylin pouze přírodní látky.

Biodynamické zemědělství navíc klade důraz na to, aby farma nebo výrobce přírodní kosmetiky pro fungování svého businessu využívali co nejvíce vlastní zdroje. To znamená, že si pěstují rostliny podle pravidel bio zemědělské produkce, za pomoci vlastního kompostu nebo jiného přírodního hnojiva, mají pod kontrolou veškeré části výrobního procesu od pěstování až po plnění lahviček. To vše se děje s co největším důrazem na přirozenost a ochranu životního prostředí, tak, aby se zachovala kvalita půdy pro další generace. Nad celkovým biodynamickým procesem a jeho důsledným dodržováním, bdí certifikační orgán společnosti Demeter.

Návraty k pramenům přírody a hlubinám aromaterapie

Návraty k přírodě jsou trendem několika posledních let, kdy si lidé uvědomili, že nikdo nikdy nevymyslel nic lepšího, než je síla bylin. Taoasis se snaží o to, aby z rostlinné říše přinášel svým zákazníkům to nejlepší a nejkvalitnější, co se v ní dá najít. Veškeré produkty, které si můžete od této firmy pořídit, jsou postaveny na vyvážených kombinacích aromaterapeutických zásad a naprostého respektu k přírodě. Ať už potřebujete kvalitní éterické oleje, rostlinné oleje nebo maceráty, Taoasis nabízí širokou škálu výrobků, nad kterými jásá srdce nejednoho aromaterapeuta. Hledáte-li pro svůj aromaterapeutický kufřík esence, pro které je typická spolehlivost, kvalita a 100% preciznost, najdete ji v lahvičkách s fialovým víčkem. Pokud si chcete dopřát kvalitní voňavý zážitek nejen z pohledu aromaterapie, je pro vás Taoasis to pravé ořechové.

Související produkt
Růže v jojobovém oleji, Bio 10 ml
Taoasis / 387 Kč
Růže v jojobě je výborná na nejrůznější potíže ženské hormonální sféry. Působí proti bolestem hlavy, má antidepresivní a sedativní účinky a pečuje o suchou či zralou pleť.
Detail produktu