Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Používejte přírodní deodoranty!

Používejte přírodní deodoranty! Chránit se před nepříjemným zápachem jde i přírodně. Zkuste bio deodoranty z naší nabídky.
Pavlína Klaudová
5,0 5
6

Používejte přírodní deodoranty zdroj: biooo.cz

Deodorant je veledůležitou součástí všech kosmetických taštiček. Potřebujeme, aby nás chránil před nepříjemným zápachem, nejen když jdeme na důležitou schůzku. Je neviditelný pomocník každodenní hygienické rutiny. Přírodní deodoranty jsou jiné než ty konvenční. Ale fungují, jen musíte najít ten správný, který vám dokonale sedne.

Jak fungují komerční deodoranty

Díky určitému honu na čarodějnice jsme si zvykli vnímat deodoranty a antiperspiranty jako něco, co nejen zabrání pachu, ale také pocení. Mnohé konvenční značky cílí právě na tento efekt. Jejich produkty se snaží o to, abychom nepáchli a zároveň byli v suchu. Což samozřejmě dodává lepší pocit. Nicméně je u těchto výrobků kromě jiných problémů i poměrně důležitý zádrhel. Pocení je přirozený proces ochlazování těla a vylučování škodlivin z něho. Díky potním žlázám se z našeho organismu dostávají toxiny a další látky, které mají nepříznivý vliv na lidské zdraví a jsou spojovány se vznikem rakoviny. Deodorant se složkami, zabraňujícími pocení zablokuje a ucpe potní kanály a tím pádem se pod kůží hromadí toxický odpad z těla a nemůže vycházet ven.

Strašák jménem hliník

Jestli se něco v posledních letech při diskusích o deodorantech skloňuje více, než kdykoliv předtím, je to hliník. Tento prvek je spojovaný s opravdu mnoha nebezpečnými zdravotními komplikacemi. I v přírodních deodorantech najdeme někdy specifickou formu hliníku a nejsou zdraví škodlivé. Prostě a jednoduše. Záleží na formě hliníku. Hliníkové soli, které jsou používané v kosmetickém mainstreamu mají totiž menší molekuly, které pronikají kůží a dostávají se do krevního oběhu. Tělo pak hliník nedokáže vyloučit a ten se v organismu hromadí.

A co přírodní deodoranty?

Nejrozšířenějším mýtem o přírodních deodorantech je to, že nefungují. Nebo aspoň ne tak, jako ty klasické. Neřekli bychom, že nefungují, prostě fungují jinak. Na jiných principech. Velmi záleží na tom, co od nich očekáváte a jaký si vyberete. A hlavně, je to o zvyku. Pokud jste celé dlouhé roky používali kosmetiku, která nebyla přírodní, musíte nechat tělo, aby se na bio deodoranty a jejich rytmus přeorientovalo. Což může nějakou dobu trvat.

Z našeho vlastního pozorování vyplynulo to, že přírodní deodoranty, fungují daleko hůře při kontaktu s umělými textiliemi. Nejlépe je, pokud je používáte s oblečením, které je vyrobeno z přírodních materiálů (len, bavlna, případně jejich směs). Opravdu dost záleží na značce, protože každá má své výrobní postupy, takže se deodorant může chovat jinak. Někdy zabere ten s kamencem, jindy bez, protože je v něm třeba jiný éterický olej, který má dobré deodorační účinky a navazuje na další v deodorantu obsažené účinné látky. S přírodními deodoranty se, ať chcete nebo ne, nevyhnete pocení. Neblokují potní žlázy a dávají prostor přirozenému ochlazování organismu a vylučování toxinů.

Nebudeme zastírat, že přírodní deodoranty vydrží chránit před zápachem kratší dobu. Ale na druhou stranu záleží na tom, jak vaše tělo pohlcuje vůně a na jeho vlastním pachu. To, jak bio deodorant funguje, provází celá škála okolností, kterým se musíte přizpůsobit. Další kapitolou jsou deodoranty na nohy. Ty přírodní vám nezpůsobí alergický záchvat, při prvním zmáčknutí rozstřikovače. Z našeho pozorování vyplynulo, že éterické oleje, které obsahují, mají daleko lepší účinnost proti nepříjemnému pachu než klasické deodorační prostředky. A vydrží déle.

Jaký deodorant si vybrat

Při výběru deodorantů zohledňujeme více aspektů. Můžeme se na ně dívat z pohledu ekologie, stravování, formy nanášení, obsahové stránky nebo toho, jaké mají certifikace. A samozřejmě je důležitá vůně a výdrž. Alergici a lidé s citlivou pokožkou budou hledat takový deodorant, který je nepodráždí. Nám se osvědčily ty od Coslysu. Mají tu výhodu, že když je dopotřebujete, můžete použít pro doplnění jejich ekologičtější náhradu. Velmi dobře se, co se týče zakrývání pachové stopy, činí také Weleda, která se vyznačuje tím, že se pohodlně nanáší, má dobrou výdrž a je skutečně velmi jemná i k té nejcitlivější pokožce. Pokud máte raději než klasické kuličky spreje, ani tady vás nezklameme. Můžete si pořídit třeba některý od Lavery. A pokud chcete dopřát ten pravý letní komfort vašim nohám, rozmazlete je osvěžujícím krémem od Argitalu.

Související produkt
Krém na nohy a otoky 75 ml
Argital / 321 Kč
Krém na nohy a otoky pečuje o namáhanou pokožku nohou, vyživuje ji, tonizuje a zároveň osvěžuje a chrání před vznikem mykóz. Zbavuje pocitu těžkých oteklých nohou.
Detail produktu