Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji (Argital)

Recenze: Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji (Argital) Zubní pasta Argital se zelným jílem a sedmi esenciálními oleji má právě díky olejům výbornou svěží chuť a silné antibakteriální a hojivé účinky.
Mája Ráblová
5,0 5
5

Recenze: Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji (Argital) zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Tím, že mám Argital ráda se nijak netajím. Jejich filozofie, kvalita výrobků a složení je mi blízká stejně jako snad všechny Argital produkty, které jsem kdy vyzkoušela. Teď přišla řada na zubní pasty. Vyzkoušela jsem bělicí a přišla mi skvělá jen měla dva nedostatky: 1) je černá, a jelikož je můj partner čuně, raději jsem ji darovala dál ve prospěch čistých triček a umyvadla, 2) obsah propolisu je možná pro někoho výhoda, já se ovšem snažím živočišným produktům vyhýbat a zanechávat za sebou co nejmenší ekologickou stopu.

Aromatická zubní pasta Argital se sedmi esenciálními oleji ovšem není ani černá (vážně nejsem rasista!), ani neobsahuje živočišné složky. A pokud to zní, že to jsou hlavní výhody, tak vás hned vyvedu z omylu :).

Recenze: Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji (Argital)

Zde jsou ty hlavní plusy, kvůli kterým stojí za to Argital pastu vyzkoušet:

 • Celých 75ml pasty ze 75ml pasty je přírodního původu!
 • Skvěle chutná!
 • Dobře čistí!
 • Dezinfikuje ústní dutinu a to bez pomoci agresivních látek!
 • Jemně pění i bez použití pěnidel!
 • Po vyčištění vás ještě dlouho provází svěží dech!
 • Působí preventivně proti zánětu dásní!
 • Zabraňuje tvorbě zubního kazu!
 • Svou zásaditostí vyrovnává kyselé prostředí v ústech!
 • Dodává sklovině minerální látky!
 • Posiluje dásně!
 • Je poměrně koncentrovaná, takže jí stačí opravdu malé množství!

A která je tedy ta fantastická sedmička, kterou se výrobce nestydatě chlubí již v názvu? Éterické oleje v prvotřídní kvalitě, které nám Argital nabízí, mají široký vliv na naše zdraví. V chuti pasty dominuje především máta, která dodá společně s eukalyptem a citronem příjemnou svěžest a pocit čistoty. Anýz tlumí bolest, tymián s hřebíčkem jsou silně protiinfekční a skořice nejenže skvěle chutná, ale působí při problémech s dásněmi.

Recenze: Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji (Argital)

Samozřejmě nesmí chybět zelený jíl (zde ve formě gelu), na jehož účincích Argital založil nejen své firemní jméno, ale hlavně své produkty. Zelený jíl je bohatý na minerály a stopové prvky, společně s kaolinem a mořskou solí účinně čistí celou ústní dutinu, posiluje a zpevňuje dásně a je zásadní zásaditou složkou této pasty.

Jako takový menší bonus ještě ve složení nalezneme chlorofyl, ten je pro své vědecky doložené účinky vyhledávaný a antibakteriální účinky a nejspíš se i podílí na výsledném zelinkavém zbarvení pasty. Protože čím víc zelená, tím víc biooo přece :)!

Po důkladném zkoumání složení mohu tuto pastu doporučit každému, kdo nemá problém s chutí anýzu a tymiánu. Komu ji ale vysloveně doporučuji jsou ti, kdo trpí na opary a afty, krvácivost dásní a odhalování zubních krčků. Ocení ji dokonce i ti, kteří jsou po nějakém chirurgickém dentálním zákroku, nebo pokud někoho trápí občas tlačící se zuby moudrosti (co je na nich sakryš moudrýho?!).

Recenze: Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji (Argital)

Použití je stejné jako u běžných past s tím, že stačí na kartáček vytlačit mnohem menší množství. Jedno balení nám tak vydrží dlouho a dlouho :).

Osobní tip: Vyzkoušejte i jiné Argital produkty! Takovou mou stálicí je violkový krém při dermatitidě, gel pro intimní hygienu a hlavně maska ze zeleného jílu Argiltubo.

Související produkt
Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji 75 ml
Argital / 271 Kč
Aromatická zubní pasta posiluje dásně i chrup za pomoci spojení sedmi esenciálních olejů. Ty v kombinaci se zeleným jílem celou ústní dutinu spolehlivě dezinfikují a osvěžují.
Detail produktu