Recenze: Mastic Spa bělící zubní pasta

Recenze: Mastic Spa bělící zubní pastazdroj: biooo.cz

Masticha patří mezi tradiční prostředky pro péči o zuby. I když se její výskyt omezuje na jediný z řeckých ostrovů, i tak byla proslulá svými antibakteriálními a prospěšnými účinky na zuby už ve starověku. Dokonce je mastichová pryskyřice tak unikátní, že byla používána jako první žvýkačka. Působí proti zubnímu kazu a navíc dokáže šetrně i obnovit zářivou bělost zubní skloviny. Masticha je celkem unikátní a její obsah v kosmetické péči umí s pletí divy. Kdysi jsem si to vyzkoušela na vlastní kůži u mýdla a je na čase zkusit to i na zuby. Jsem si řekla a šla na to.

Bělící zubní pasta Mastic Spa chutná zvláštně. Vím, že to není jenom tou mastichou, k chuti se totiž přidá něco málo heřmánku a tea tree oleje, ale i tak. Chuť je zvláštní. Přijde mi málo osvěžující, přidala bych do mixu ještě třeba něco málo máty nebo eukalyptu pro dokonale osvěžující pocit. Stejně tak i vůně by mohla být silnější a víc větrovější, aby pořádně osvěžila dech. Ale zase mi chuť ani vůně ničím nevadí, dokonce bych i řekla, že mi postupem času pasta až zachutnala. Pasta mě taky překvapila tím, jak pění. Ona totiž pění hodně. Fakt hodně, skoro až moc. Pěna je krémová, jemná, hustá. Vlastně je to příjemné, zuby se s tím čistí moc hezky. Škoda jen té vůně, že pasta lépe neosvěžuje dech, to by byla prostě ideální.

Recenze: Mastic Spa bělící zubní pasta

Moc nevím, jak je to s tím bělením. Asi jo, trošku to rozjasní, o kousínek světlejších zubů jsem si všimla, ale opravdu maximálně o jeden tón a možná si to jenom namlouvám. Přece jenom na hollywoodsky jasný úsměv je potřeba většího kalibru. Ale nevadí mi to, protože alespoň na rozdíl od účinnějších bělících past z drogérie jsem s Mastic Spa neměla citlivé zuby, naopak se mi až zdálo, že mi zesílily dásně. Pravidelně používám mezizubní kartáček a občas se mi prostě stávalo, že jsem nešetrně zavadila a poškodila si dáseň. Od té doby, co používám bělící Mastic Spa, s tímto problém nemám. Že by ta síla mastichy a heřmánku?

S pastou jsem tedy určitě spokojená, bílých zářivých zubů jsem se sice nedočkala, ale pevných dásní ano. Navíc je pasta vhodná i pro citlivější zuby. Není totiž jednoduché najít bělicí zubní pastu, která by citlivost zubů nezvyšovala. Mastic Spa v tomto ohledu opravdu příjemně překvapilo. Že by to bylo tou mastichou?

Jak se vám článek líbil?