Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ústní hygiena není pouze čištění zubů

zdroj:

V tomto článku se téměř doslova podíváme na zoubek tomu, jak využít sílu přírody k udržování hygieny našich úst a čištění zubů. Ne nadarmo se říká, že chrup je vizitkou člověka. 

Představíme vám produkty, které můžete snadno zakomponovat do své denní rutiny, ale přidáme také nějaké tipy a triky na zlepšení techniky čištění zubů.

Bez kartáčku to nepůjde

Hlavním cílem pravidelného každodenního čištění zubů je odstranění takzvaného zubního plaku. Jedná se o nahromaděné zbytky potravy a jiné ústní „smetí,“ které je nejoblíbenější stravou škodlivých bakterií, které způsobují zubní kaz. V boji s plakem vám pomůže nejen kartáček, ale také správná technika čištění zubů.

Plak nejlépe odstraníte kartáčkem na zuby. V našem sortimentu najdete velký výběr kartáčků na zuby z udržitelných materiálů, jako je například bambus, nebo kukuřičný škrob. Vybírat samozřejmě můžete z několika typů hrubosti štětin a provedení. 

Pokud máte doma malé ratolesti, jejichž zoubky si na kartáček teprve zvykají, máme to pravé i pro vás. Článek o čištění zubů dětí si můžete přečíst zde. Na našem e-shopu najdete velký výběr kartáčků pro děti, které jim skvěle padnou do ruky a jsou jemné a šetrné.

Nezapomeňte čistit také mezi zuby!

Na některá místa je ovšem i kartáček krátký. Pro pevné zdraví chrupu je důležité myslet také na mezizubní prostory

V naší nabídce najdete kvalitní rozložitelné bambusové mezizubní kartáčky, které vynikají svou udržitelností i provedením, takže se o svou ústní hygienu můžete starat bez výčitek svědomí. Protože víme, že každý zub je originál a mezizubní prostory jsou různé, nabízíme mezizubní kartáčky v několika různých velikostech.

Ústní hygienu se vyplatí doplnit o ústní vodu, která nejen že pomáhá bojovat s plakem, ale zároveň udržuje zuby pevné a dásně zdravé. Výborně také osvěžuje dech - doporučujeme používat dle potřeby během dne.

Hlavní ingredience: zubní pasta

Při čištění zubů je to rozhodně neodmyslitelný pomocník. Zubní pasta vám pomůže lépe se zbavit plaku a zároveň díky obsahu přídatných látek ochraňuje vaše zuby a dásně. 

Velkým tématem se v poslední době stávají pasty s obsahem fluoridu. Fluorid chrání zuby tím, že se chemicky naváže na sklovinu. Sklovina takto obohacená fluorem je mnohem hůře napadnutelná bakteriemi, a proto působí jako prevence zubního kazu. Na našem e-shopu najdete pasty s fluoridem i bez něj, stejně jako pasty obohacené o bylinné výtažky a esenciální oleje.

Pokud vás zajímá, jak si vytvořit vlastní domácí pastu na zuby, štěte zde.

Byliny a oleje na zuby? Samozřejmě!

K udržování zubní hygieny se od pradávna užívají také bylinné výtažky a oleje s antibakteriálním účinkem. Jako alternativu k zubní pastě, ve které naleznete výtažky z několika podpůrných bylin jako například skořice, lékořice, nebo nimba, můžete vyzkoušet také zubní prášek. Zubní prášky jsou suchou alternativou klasických zubních past. Jsou prakticky směsí “pouze” z bylin a koření. Doporučujeme zubní prášek s hřebíčkem nebo zázvorem, pro jejich antibakteriální a hojivé vlastnosti.

Zubní olej zase můžete použít jako šetrnou a detoxikační alternativu ústní vody. Využívá přirozeně pečujících a dezinfekčních vlastností jak rostlinných olejů, tak koření

Kdy si zuby čistit?

Všichni nejspíše známe pořekadlo: „Ráno pro krásu, večer pro zdraví.“ A to také opravdu platí. Zuby bychom si měli čistit minimálně 2x denně. Jak je to ale po ránu? Je lepší čištění zubů před, nebo po snídani? Odpověď vás možná překvapí: na pořadí totiž nezáleží! Hlavně na péči o zuby nezapomeňte a čistěte si je tehdy, kdy jste zvyklí. Opatrně pouze na čištění zubů po konzumaci ovoce, džusů nebo čehokoli kyselého - kvůli poškození skloviny.