Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vyzkoušeli jsme: Zubní pastu Sole od Weleda

Vyzkoušeli jsme: Zubní pastu Sole od Weleda Solná zubní pasta Weleda Sole pečuje o ústa stejně dobře jako běžné pasty a zároveň příjemně chutná.
Marcela Fröhlichová
4,0 5
10

zdroj: Weleda.cz

Přírodní zubní pasty používáme už dlouho a hned z několika důvodů. Přírodní zubní pasta má totiž vždycky příjemnou bylinnou chuť, která v ústech nezanechá nepříjemný svíravý pocit. Narozdíl od chemické zubní pasty, kdy máte pocit, že jste si pusu vydrhli dezinfekcí. Přírodní pasta neobsahuje sulfáty, které jsou potencionální příčinou vzniku aftů a dalších zánětlivých problémů v ústech. Přírodní pasty využívají ve velké šíři antibakteriální a  protizánětlivé účinky bylin a vzájemně posilují jejich účinky, nepotřebují k tomu ještě umělé sloučeniny a chemické složky. 

Zubní pasta Sole Weleda se výrazně liší od všech past, ať už přírodních nebo těch konvenčních. Pasta má totiž zvláštní barvu, jinou konzistenci a jinou chuť. Liší se také svým složením. Obsahuje pouze sodu, glycerin, směs éterických olejů a extraktů a mořskou sůl. Mořská sůl je přirozenou dezinfekcí, pomáhá dezinfikovat drobná poranění či podráždění ústní dutiny a brání množení škodlivých mikroorganismů způsobujících zubní kaz. Esenciální olej z máty peprné osvěží dech, působí protizánětlivě a antibakteriálně, hojí drobná poranění a chrání před zubním kazem. Extrakty z myrhy a koňského kaštanu posilují dásně a chrání je před krvácením.

První čištění pastou Sole Weleda je hodně neobvyklé, i když jsme na přírodní pasty jako takové zvyklí. Pasta v ústech vůbec nepění, jen se rozpustí, a vy tak můžete snadno získat pocit, že si zuby čistíte jen tak nasucho. Nicméně esenciální oleje a extrakty udělají své. Pasta má osvěžující mírně slanou chuť, která vydrží ještě dlouho po vyčištění. Slaná chuť je velmi jemná a nerušivá. Pastu stačí párkrát použít a na tuhle neobvyklou chuť si zvyknete, dokonce si ji možná i oblíbíte, tak jako my.

Při pravidelném používání zubní pasty pozorujeme pozitivní vliv na krvácení dásní. A jak jsme zjistili i mezi kolegy, běžně na tyto problémy trpí spousta lidí a často neví, že tuto potíž mohou vyřešit výběrem vhodné pasty. V našem článku Jak vybrat přírodní zubní pastu se určitě dozvíte více.