Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů: 2. část

7 smrtelných hříchů: 2. část Za špatnostmi, kterých se lidé dopouštějí, může být psychický problém.
Jana Konečná
4,6 5
5

7 smrtelných hříchů: 2. část zdroj: shutterstock.com

V předchozí části jsme si řekli, že za sedmi smrtelnými hříchy, jakožto za skoro jakýmkoliv prohřeškem, většinou stojí nějaký hlubší psychický problém. Pověděli jsme si také, jak nejlépe problémy tohoto typu řešit pomocí Bachovy květové terapie. Konkrétně jsme řešili obžerství, pýchu a lakotu. Dnes si řekneme něco víc o tom, co se skrývá za závistí, leností, hněvem a smilstvem.

Přejít na sekci článku:

Závist

Závist zdroj: shutterstock.com

Člověk, kterého postihla závist, většinou nežije v přítomném okamžiku a už vůbec nežije svůj vlastní život. Většinu věcí prožívá skrz ostatní lidi, kterým jejich zdary závidí a nezdary jim přeje. Často si stěžuje, vymlouvá se na to, proč on nemohl dosáhnout toho či onoho, porovnává se s ostatními a tvrdí, že ti druzí měli lepší startovací podmínky než on. Za tento problém obvykle může výchova a rodinné prostředí. Děti vidí, že jejich rodiče svým příbuzným, přátelům nebo sousedům nepřejí, slyší, jak brblají, že si ten nebo onen koupil nové auto nebo něco mobil a pomlouvají ho. Malé dítě se nejvíc učí tím, že poslouchá a následně napodobuje své rodiče. Nejpodstatnější je tedy vlastní příklad a ne to, co mu říkáte.

Žlutá vrba (Willow) je esence na míru pro typické nepřejícné závistivce. Tito lidé si neustále stěžují na svůj osud. Myslí si, že se jim dějí samé nespravedlnosti. Nejsou přesvědčeni o tom, že jsou sami svého štěstí strůjci, ale myslí si, že jim nějaká „vyšší síla“ nebo ostatní lidé hází klacky pod nohy. Jsou zatrpklí a zahořklí a pomlouvají ty, kteří se v jejich očích mají dobře. Sveřep větevnatý (Wild Oat) je ideální pro ten typ lidí, kteří nejsou spokojení se svým životem. Ale sami vlastně neví, co by od života chtěli. Nic je nebaví, všechno je nudí. Stereotyp je unavuje, ale z pohodlnosti nechtějí nic měnit. Raději řeší životy druhých, než ten svůj.

Cesmína ostrolistá (Holly) je určena pro případy, kdy závist vychází ze vzteku. Může být podpořena i pomstychtivostí. Tento problém bývá častý mezi sourozenci, kdy rodiče upřednostňovali jednoho a rozpoutali tak mezi svými dětmi boj o uznání, který pak může zuřit po celý jejich život. Může se také vyskytovat u malých dětí, kterým se narodí mladší sourozenec. Na toho pak žárlí a připadá jim, že je rodiče nemají zdaleka tolik rádi, protože se najednou věnují víc miminku. Tyto děti mohou být také hyperaktivní a trpět na poruchy pozornosti. Lidé typu Buk lesní (Beech) se také snaží žít životy druhých. Srovnávají se s ostatními, na kterých nenechají nit suchou. Odsuzují je za každý přestupek, který v jejich očích spáchají. Netolerují jejich názor, ani to jakou životní cestu si zvolili. Možná jim prostě jen závidí, že oni mají na rozdíl od nich dostatek odvahy, jít za svým snem.

Související produkt
Kombinovaná esence vyčerpání (energie) 20 ml
Les Fleurs de Bach / 449 Kč
Esence Vyčerpání/Exhaustion je vhodná pro ty, kteří se cítí zcela vyčerpaní a přepracovaní. Pomáhá znovu získat energii a nadšení v každém dni. 
Detail produktu