Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů: 2. část

7 smrtelných hříchů: 2. část Za špatnostmi, kterých se lidé dopouštějí, může být psychický problém.
Jana Konečná
4,6 5
5

Přejít na sekci článku:

Lenost

Lenost zdroj: shutterstock.com

Asi každému se občas stane, že se mu vůbec, ale vůbec nic nechce a prolenoší celý den. Pokud to však trvá dýl, jeho známí si začnou říkat, že je lenoch a i on sám si tak může připadat. Za nečinností však ve většině případů nestojí opravdová nechuť k práci. Takový „lenoch“ může být v depresi a je pro něj velmi obtížné se vůbec každé ráno vyhrabat z postele. Všechno jej doslova bolí. Nebo může být dlouhodobě unavený z práce. Nemusí nutně vykonávat vrcholně fyzicky náročnou práci. Zaměstnání jej může vyčerpávat i psychicky – špatný kolektiv, nebaví ho jeho pracovní náplň apod. Jako zdánlivá lenost může také působit i nejistota, zda daný úkol zvládneme. Takový člověk si vůbec nevěří, povinnosti neustále odkládá, až se mu nahromadí a pak neví, kam dřív. Poznáváte se? Následující esence vám trochu uleví.

Přímo na řešení neustálého odkládání povinností kvůli obavám ze selhání je mistrem Habr (Hornbeam). Pomůže vám i s psychickou únavou a každodenním pocitem pondělního rána. Modřín (Larch) vám pomůže, pokud už dopředu očekáváte selhání a pro jistotu se raději ani o žádnou aktivitu nepokusíte. Jilm (Elm) je esence pro lidi, kteří mají velmi zodpovědné povolání, jsou velmi schopní a nabírají si na sebe mnohem víc povinností, než dokážou zvládnout. Jilm jim pomůže zvládnout únavu z přepracování a také utlumit nesmyslné pocity neschopnosti, když nestíhají všechna ta kvanta povinností, která si nabrali.

Planá růže (Wild Rose) pomáhá lidem, kteří cítí dlouhodobou mentální únavu, která se postupně přenáší i do fyzické roviny. Tito lidé už rezignovali na život, jsou velmi apatičtí. Většinou v nich tento stav vyvolá špatně zvolené zaměstnání, příliš monotónní život, nebo nešťastný vztah, ze kterého nemají sílu odejít. Růže jim pomůže znovu najít zájem o okolní dění, motivaci k aktivitě a chuť do práce. S depresí, která se objeví z ničeho nic a nemá žádný důvod, a o to víc člověka vyčerpá, vám ulehčí Hořčice polní (Mustard).

Související produkt
Kombinovaná esence deprese 20 ml
Les Fleurs de Bach / 449 Kč
Esence Deprese je vhodná pro ty, kteří se cítí sklesle, sklíčeně, mrzutě a přecitlivěle. Zahání nepříjemné pocity i myšlenky, uklidňuje a harmonizuje mysl. Pomáhá uniknout z tunelu deprese.
Detail produktu