Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů: 2. část

7 smrtelných hříchů: 2. část Za špatnostmi, kterých se lidé dopouštějí, může být psychický problém.
Jana Konečná
4,6 5
5

Přejít na sekci článku:

Hněv

Hněv zdroj: shutterstock.com

Asi i ten největší flegmatik se občas naštve a potřebuje upustit páru. Ventilovat své pocity s mírou je v pořádku. Ale co když se člověk takto vzteká pořád? Trápí tím nejen sám sebe, ale trpí i jeho okolí. Nezřídka se pak stane, že přijde o přátele a i vlastní rodina se mu vyhýbá. Jak chronického vzteklouna zkrotit? Do zenu jej hodí Bachova terapie.

Netýkavka žláznatá (Impatiens) je esence pro lidi, kteří rychle mluví, chodí i pracují a nemají dost trpělivosti na to, aby čekali na své pomalejší kolegy. Všechno si raději udělají sami. Mají často výbuchy vzteku kvůli maličkostem (např. červená na semaforu, neradi čekají…), které však rychle pomíjí. Ženy tohoto typu trpí na premenstruační nervozitu a jejich měsíční období s obavami očekávají nejen ony samy, ale i jejich partneři. Slíva třešňová (Cherry plum) pomáhá lidem, kteří mají problémy se sebekontrolou. Střídají se u nich výbuchy vzteku s hysterií. Tito lidé jsou si svého problému vědomi a bojí se, že v záchvatu zuřivosti ztratí kontrolu a ublíží sobě nebo někomu jinému. Jsou celkově nevyrovnaní a ve stresových situacích nejsou schopni racionálně uvažovat.

Typ Vinná réva (Vine) má až násilnické sklony. Chce, aby mu byli ostatní podřízeni. Respekt si vynucuje soustavným ponižováním a může být schopný i fyzického napadení. Esence réva jej naučí využívat svých vůdcovských předpokladů bez potřeby druhé ovládat.