Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bachovy květové esence podle skupin: PŘECITLIVĚLOST NA VNĚJŠÍ VLIVY

Bachovy květové esence podle skupin: PŘECITLIVĚLOST NA VNĚJŠÍ VLIVY zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Přinášíme vám další díl seriálu Bachovy esence, tentokrát na téma přecitlivělost na vnější vlivy.

JAK FUNGUJÍ BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

V každé ze 38 lahviček najdete jednu bylinu/květ, která nám pomáhá přehoupnout se přes konkrétní emoční slabost. Nezbaví nás toho, co nám dělá potíže, ale vibrace rostlin nám pomohou, abychom se se situací sami a s vnitřní silou konečně vypořádali. Dr. Bach je pro jednoduchost rozdělil do sedmi skupin po sedmi různých emocích, vlastnostech. Najdete zde popis jak negativního stavu, kdy s danou emocí neumíme nakládat, tak pozitivního stavu, kdy naopak umíme zacházet se sebou a se svojí vnitřní silou. My vám přinášíme první z nich, a tou je skupina strach.

Agrimony

Agrimony neboli řepík lékařský je oblíbená bylinka, která v překladu z němčiny znamená “královská”. Má malá žlutá kvítka a je velmi podobná divizně. Roste všude v přírodě, kde je slunce a sucho, všude na mezích, stráních a u lesů. Největší předností této byliny je její užití na potíže s hlasivkami, hrtanem a obecně se záněty v krku. Zde můžeme vidět spojitost s tím, jaký má vliv na naše emoční tělo. Agrimony je esence pro všechny, kteří za veselou tváří skrývají své potíže. Nemluví o nich ani před svými nejbližšími přáteli, naopak jsou těmi, kteří baví společnost a všechno převedou v žert. Svoje problémy se snaží tímto způsobem skrývat i sami před sebou. Nachází se tady velký nesoulad mezitím, co doopravdy cítíme a co dáváme najevo.

Hlavním znakem těchto lidí je jejich potřeba společnosti a jejich velmi aktivní sociální život. Rádi tráví čas s ostatními a o samotě jsou málokdy. Stane se tak většinou večer a v noci, kdy se jim v klidu svého domova začnou na mysl tlačit starosti, před kterými se snažili celý den utéct. Neschopnost unést tuto konfrontaci může vést až k nadměrnému požívání alkoholu, drog nebo i jinému druhu závislosti.

Většinou nemají rádi konfrontace a hádky, namísto toho šíří auru bezstarostnosti. Za veselou tváří však skrývají těžké myšlenky, které jim nedají spát a kvůli kterým si dokáží málokdy odpočinout. Esence Agrimony zde pomáhá přijmout i těžší stránky našich životů, kdy nebudeme před temnotou strkat hlavu do písku. Budeme v kontaktu s našimi opravdovými pocity a v pravý čas je také vyslovíme, aniž bychom se je snažili zlehčit či zesměšnit. Takový člověk je pravou studnou radosti a veselí pro ostatní, protože jeho nálada bude vždy odrážet opravdu to, co právě cítí.

Ve zkratce: za úsměvem a humorem skrýváme potíže.

Co umí: jsme v kontaktu se svými pravými pocity a umíme je dát najevo.

Centaury

Centaury je zeměžluč lékařská. Tato bylina je velice hořká a užívá se při různých potížích s trávicím traktem. Pomáhá při špatném trávení, odstraňuje pálení žáhy či upravuje vylučování žaludečních šťáv. Bylinka má růžové květy a jako taková se v esenci užívá při neschopnosti říci ne. Je tu opět velká spojitost mezi příznaky na fyzickém a na emočním těle. Jakáže? Oblast žaludku je spojená s vůlí a silou prosadit se. Cokoliv, co léčí žaludek, je velice hořké. A Centaury? Člověk, který tuto esenci potřebuje, se bojí říci svému okolí ne. Většinou jde o jedince, kteří jsou milí, tiší a chtějí hlavně pomoci. Toto jejich přání je často silnější než jejich vlastní já, jejich vlastní potřeby a prostor, který by měli ostatní respektovat. Nejsou agresivní. Často jsou pro své dobré srdce využívaní. Nechají se komandovat, řídí se vůlí ostatních a jejich vlastní život se jim rozplyne do prázdna. Centaury nám pomáhá rozpoznat svoje vlastní touhy a svůj prostor a uhájit si ho. Nemusíte se však bát, že ztratíte něco ze své citlivosti či ochoty pomoci ostatním, Centaury vás neudělá tvrdšími. Naopak vám pomůže cítit také lásku vůči sobě a nejen vůči ostatním. Dotyčný pak s jistotu a harmonií jde za svými sny, aniž by se nechal vést někam jinam nebo zbytečně vyčerpat někým, kdo to s ním beztak nemyslí dobře.

Ve zkratce: neschopnost říci ne.

Co umí: uhájíme si svůj vlastní prostor a životní cíle.

Walnut

Walnut neboli ořešák. Tinktura z ořešáku se odjakživa používá při protiparazitárních a čisticích kúrách. Parazit je organismus, který nás svým působením v těle ovlivňuje a kterého se chceme zbavit. A podobně působí i esence Walnut. Je pro všechny, kteří se v rozhodujícím okamžiku svého života nechají svést na zcestí vlivem svého okolí. Ostatní můžou mít dobře míněné “rady”, námitky, můžou na nás promítat svou nejistotu a strach, protože oni by sami podobnou situaci nezvládli a tak se nás snaží chránit. Jedinec typu Walnut ví a cítí, co je jeho cesta, jaké rozhodnutí má učinit a kudy se vydat. Většinou ani nevyhledává rady nebo názory ostatních, ty se ale na člověka v období velkých změn stejně sypou, ať už o ně stojí nebo ne. Esence Walnut nám pomůže uhájit si své touhy a rozhodnutí, opustit minulost a nejistotu a vydat se směrem, o kterém cítíme, že je ten správný. Nehledě na naše okolí.

Ve zkratce: negativní vlivy okolí v rozhodujícím okamžiku.

Co umí: ochraňuje v obdobích změn před vlivy ostatních.

Holly

Esence Holly neboli cesmína ostrolistá je pro všechny vzteklouny, kteří často zažívají pocity nenávisti nebo zloby směrovanou vůči lidem obecně. Nejde však o vztek obecně, lidé typu Holly zažívají pocity vzteku a agrese vůči ostatním z důvodů žárlivosti, zlomyslnosti nebo záště. Hlavním rysem zde je nedostatek lásky, kterou dotyčný pociťuje, a proto ho štěstí ostatních štve a trápí. Běžné denní situace a lidi vnímá pouze přes jejich negativní stránky, což v něm vyvolá ještě větší vlnu vzteku. Takový člověk zažívá velký tlak ve svém nitru, který potřebuje být vyventilován. Ve své podstatě mu chybí láska a péče a nedokáže se s tím vypořádat. Nenávidí všechny, všichni ho štvou a přitom on je ten, který by potřeboval pozornosti nejvíce. S takovým projevem se můžeme setkat například u malých dětí, kteří žárlí na nového sourozence. U dospělých je takový stav zapříčiněn dlouhodobým pocitem, že nedostávám tolik lásky, kolik bych potřeboval.

Esence Holly otevírá naše srdce štědrosti a otevřenosti vůči ostatním, aniž bychom se báli, že ve vesmíru pak už nezbude dostatek lásky a péče pro nás samotné.

Ve zkratce: návaly vzteku z důvodu žárlivosti a pocitu, že ostatní mají víc než já.

Co umí: otevírá naše srdce a duši ostatním, takže se přestaneme bát, že na nás nic nezbude.