Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Keltský horoskop 1. díl

Keltský horoskop 1. díl Keltové přisuzovali stromům velký význam – zasvěcovali je bohům, nedali dopustit na jejich léčivé účinky a dokonce podle nich vytvořili i stromový horoskop.
Jana Konečná
5,0 5
4

Keltský horoskop 1. díl zdroj: pixabay.com

Posledních pár článků jsme věnovali jednotlivým druhům stromů a jejich léčivé síle. Dozvěděli jsme se v nich, že stromům byla přikládána velká důležitost už od pradávna. Ve starověkém Řecku a Římě považovali stromy za zhmotnění bohů, chodili se k nim modlit a přinášeli obětiny. Keltové zase měli celé modlitební háje, zasvěcené různým bohům podle druhu stromu, který tam rostl. Zašli však ještě mnohem dál a stromům přisuzovali vlastnosti. Na základě toho, jak se tyto vlastnosti shodovaly se skupinami lidí, kteří měli kromě podobné povahy společné i datum zrození, byl vytvořen keltský horoskop neboli stromoskop.

Pozor, záměrně píšu „datum zrození“. Keltský horoskop se totiž od klasického zvěrokruhu nebo čínského horoskopu odlišuje tím, že jednotlivá znamení nerozděluje podle data narození, ale od data početí. Ideálně, abyste tak věděli, kdy vás rodiče počali, pokud se chcete dozvědět, co jste za znamení v keltském horoskopu ☺. Jde to však samozřejmě i dopočítat. Stačí, když od vašeho data narození odpočítáte 9 měsíců. Pokud jste se však narodili o trochu dřív před plánovaným termínem, je třeba chybějící dny k těm 9 měsícům připočítat. Tak a máte datum svého zrození a můžete se podívat, co jste ve stromoskopu za znamení a jestli to na vás sedí. Jen si dejte ještě pozor na to, že stromová znamení jsou rozptýlena během celého roku do více kratších časových úseků.

Topol 1.2. – 10.2., 1.5. – 10.5., 5.8. – 14.8. a 1.11. – 10.11.

Lidé ve znamení topolu se podobají tomuto vysokému stromu, a to ani ne tak po fyzické stránce jako po psychické. Mívají vrozený nadhled a přirozenou a zdravou hrdost. Rádi se učí nové věci, jsou prakticky takoví věční studenti. Na partnera (a celkově na všechny své přátele a známé) mají poměrně vysoké morální i inteligenční nároky. Navíc, jejich svoboda a nezávislost je pro ně velice důležitá. Proto se také velmi zřídka žení či vdávají. Pokud se ale k tomuto důležitému kroku po dlouhém rozmýšlení odhodlají, trvá jejich manželství většinou celý život. Zdraví mají topoly poměrně pevné, a pokud už náhodou onemocní, hledají pomoc raději v přírodě, na kterou jsou velice silně napojeni, než v klasické medicíně.

Kaštan 11.5.–20.5. a 11.11.–20.11.

Člověka ve znamení kaštanu jeho okolí často vidí jako příšerného tvrdohlavce. Je to hlavně proto, že kaštan patří mezi silně zásadové lidi. Navíc je velmi houževnatý, takže za své přesvědčení dokáže vytrvale bojovat opravdu dlouho. Kaštan však není žádný sobec a většinu svého konání směřuje ve prospěch a ochranu svých nejbližších. Nedokáže odmítnout pomoc druhému, a to jej často velice vysiluje. S tím také souvisí jejich sklony k chatrnému psychickému zdraví. Kaštany se dokážou kompletně fyzicky i duševně vyčerpat, neumí relaxovat, a pokud se jim navíc jejich dobré skutky nevrací zpět, dostavují se pocity vyhoření a deprese.

Jasan 21.5.–30.5. a 21.11.–30.11.

Lidé ve znamení jasanu často od druhých slýchávají, jaké mají v životě štěstí. Není to však ani tak štěstí jako tvrdá dřina. Jasani jsou totiž velmi ctižádostiví a cílevědomí. Jejich štěstí pak spočívá v tom, že jsou obdařeni vysokou inteligencí, což je jim v dosahování jejich cílů samozřejmě velice nápomocné. Podle jejich fyzického vzhledu je poznáte tak, že i ve vysokém věku mají velmi mladistvý vzhled a dobrou tělesnou kondici. Mezi špatné vlastnosti jasanů může patřit sobeckost a materiální zaměření. Jsou totiž velice hákliví na svůj tak těžce vydřený majetek a finance.

Keltský horoskop 1. díl

Habr 1.12.–10.12. a 31.5.–10.6.

Člověk narozený ve znamení habru má mimořádný smysl pro povinnost a pro čestně jednání. Bohužel do svého jednání však zapojuje jen velmi málo své vlastní iniciativy. Většinou se snaží striktně dodržovat zákony a příkazy již vydané. To se pak také často projevuje na jeho nerozhodnosti – pokud mu někdo neříká, co má dělat, samotnému trvá dlouho se rozhodnout. S tím se často pojí i závistivost, kterou mohou chovat k lidem, kteří svůj život žijí podle sebe a tak s rozhodností nemají problémy. Tím se habrům jeví jako úspěšnější.

Buk 21.12.

Pro buk je charakteristické především jeho tvrdé a odolné dřevo a ze stejného materiálu jsou „vytvořeni“ i lidé v jeho znamení. Jsou velmi cílevědomí a pracovití. Na druhou stranu mají většinou svou pravdu, ze které nechtějí ustoupit. Bývají také velmi šetrní, ale ne z toho důvodu, že by si chtěli peníze jen tak pro dobrý pocit syslit, ale proto, že se dokáží radovat z každé maličkosti a nemají potřebu si tolik věcí kupovat a utrácet. Co se týče zdraví, tak jsou tito lidé prakticky celý svůj život doslova zdraví jako buk. Jen velmi zřídka je postihují nemoci oběhového systému (nejspíš kvůli stresu způsobenému jejich vysokým pracovním nasazením), ale to až ve vyšším věku.

Jabloň 22.6.–2.7. a 22.12.–1.1.

Lidé ve znamení jabloně jsou velmi srdeční. Jsou proto velmi oblíbení a mají spoustu přátel. Na druhou stranu jim jejich přátelské i partnerské vztahy trochu komplikuje jejich nestálost. Nemají rádi jednotvárnost, a proto docela často střídají partnery i zaměstnání. Dalo by se říct, že si tito lidé docela rádi komplikují svůj život neustálými změnami a bohužel jej takto komplikují i svým nejbližším. Ale jejich laskavá a obětavá povaha to většinou zase vyváží.

Jedle 2.1.–11.1. a 3.7.–13.7.

Zrozenci jedle se zosobňují do chladné elegance a krásy tohoto stromu. To se projevuje i při jejich jednání s lidmi. Při komunikaci mohou působit namyšleně a nepříjemně, ale ve skutečnosti jsou hodně nesmělí, a proto jednají spíše zdrženlivě a nejsou zrovna moc hovorní. Jedle často trpí na vleklá onemocnění, která by mohla být psychosomaticky způsobená spoustou nahromaděných nevyřčených věcí kvůli jejich nekomunikativnosti. I přes relativně křehčí zdraví se však jedle obvykle dožívají velmi vysokého věku.

Jilm 12.1–22.1. a 14.7–24.7.

Nejcharakterističtější vlastnost pro lidi narozené ve znamení jilmu je jejich rozvaha a předvídavost. Tyto lidi máloco překvapí nebo zaskočí, ať v dobrém či špatném. Díky tomu jsou prakticky vždy připraveni (cokoliv okamžitě řešit). Mají velký smysl pro humor a ve společnosti jsou velmi oblíbení. Jejich rozvaha a proaktivnost je prakticky předurčuje na vedoucí pozice. Tyto vlastnosti v kombinaci s laskavostí a humorem z nich mohou udělat jednoho z nejlepších nadřízených.