Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Léčivé esence z australské buše

Léčivé esence z australské buše Esence z australských květů léčí podobně jako bachovy květové esence na hluboké energetické úrovni.
Iva Lhotská
2,5 5
2

Léčivé esence z australské buše zdroj: wikipedia.org

Australské květové esence se získávají z překrásných, silných, kvetoucích australských rostlin, které jsou asi jedny z nejstarších na celém světě. Tyto výtažky v sobě nesou energetický otisk a naprostou jedinečnost tohoto asi nejméně znečištěného kontinentu.

V dnešní době využívá australské květové esence celá řada terapeutů i lékařů v různých zemích a jejich léčivé působení registruje stále více lidí. Austrálie je považována za zemi s velmi starou, moudrou energií, proto i výtažky z australských květů léčí podobně jako Bachovky na hluboké energetické úrovni.

Esence z květů byly jako účinný léčivý prostředek známy již dávnými Egypťany, ale též se používaly v Asii, hlavně v Indii, Jižní Americe a posléze za středověku i v Evropě. Také léčitelka Hildegarda von Bingen a později Paracelsus využívali rosy z kvetoucích rostlin k obnovení zdravotní nerovnováhy. K tomuto způsobu léčby se vlastně ve 30. letech minulého stol. navrátil dr. Edward Bach, který vyvinul dnes tolik známé a skvěle fungující Bachovky.

Jakým způsobem fungují květové esence?

Australské květové esence jdou skutečně hodně do hloubky, posilují naši intuici, tvořivost, sebeúctu i duchovnost. Vlastně si jakoby povídají s naší duší a samozřejmě léčí i tělo. Jestliže tyto výtažky vyzkoušíte, po nějaké době se vám nejspíš začne ve vašem životě v mnoha ohledech více dařit. Tak se postupně zahojíte vy, vaši nejbližší a časem tyto změny mohou vyústit též ve vítanou obrodu celé naší uspěchané a destruktivní společnosti.

Prostřednictvím australských květových esencí se můžeme lépe přiblížit k moudrosti svého Vyššího Já. Během užívání těchto výtažků se uvolňují negativní programy v našem podvědomí a dochází k jejich přeměně v kladné. Díky nim se původní nezdravé naprogramování odstraní, dojde k obnovení rovnováhy a vy se doopravdy uzdravíte.

Australské květové esence nás zbavují nahromaděných emočních i duchovních usazenin, pomáhají nám doplňovat vitální sílu, což má za důsledek skutečné uzdravení na všech frontách. Každý z výtažků má vliv na konkrétní stav naší mysli. K velkým výhodám květové terapie patří fakt, že se jedná o esence přírodního charakteru, které nemají na rozdíl od syntetických léků vedlejší účinky. Australské květové esence jsou vhodné pro dospělé jedince, malé děti i zvířata. O jejich použití i příp. kontraindikaci se poraďte s odborníkem.

Energetické působení australských esencí

Celý systém australských květových výtažků je tvořen 69 rostlinami, z nichž každá má své specifické účinky. Jde v podstatě o jakési "roztoky" s obsaženou energií každé z vybraných rostlin. K obnovení rovnováhy v našem těle, duši i duchu dochází, zjednodušeně řečeno, díky vzájemné rezonanci mezi vibračním kódem těchto rostlin a námi. Tohoto principu vzájemného souznění mezi vnitřním a vnějším prostředí je ostatně využíváno již dlouhou dobu v tradičním léčitelství.

Během léčby australskými esencemi dochází postupně k synchronizaci buněk a tkání ve vašem organismu, a tím se vlastně "převibrují" potřebným směrem. Australské květové výtažky tedy mají vliv na vibrace spojené s našimi ne zrovna příjemnými pocity a působí tak i nepřímo na naše fyziologické potřeby, k nimž patří dech, tep apod. Naše emocionální zážitky také působí na náš hormonální systém a spoustu dalších funkcí organismu.

Australských květových esencích můžete používat pro samoléčbu, terapii v rámci rodiny nebo zkuste navštívit některého z praktiků a poradit se s ním. U nás zatím existuje pouze 1 certifikovaná lektorka, a tou je Martina Smíšková, ale praktiků je více. A jen tak pro zajímavost: Objevitelem australských květových esencí je Ian White, který navázal na tradiční léčitelství domorodých australských obyvatel a naturopatii s pomocí těchto esencí se věnuje již dlouhých 30 let. Pokud byste ho rádi viděli naživo, tak máte letos jedinečnou příležitost. Ve dnech 22. - 24.června navšíví Ian White Prahu a můžete se tak zúčastnit seminářů se samotným tvůrcem těchto esencí.

Jak si vybrat vhodnou esenci a jak ji užívat?

Australské květové esence dostanete ve formě kapek, krémů, ústních sprejů, rozprašovačů apod. Již hotových, namíchaných kombinací existuje okolo 17, ale odborník vám může namíchat tinkturu přímo na míru. A jak si můžete tedy vybrat tu správnou esenci? Zkuste zavolat na pomoc svou intuici a nechte na sebe nějakou dobu působit obrázky australských květů... Nebo se prostě poraďte se zkušeným praktikem.

Australské květové esence se stejně jako Bachovky kapou pod jazyk nebo do vody. Doporučuje se nakapat si 7 kapek 2x denně, a to nejlépe hned po probuzení a pak před spánkem. V tento čas jsou opravdu nejúčinnější. Jestliže máte emoční problémy, praktici radí užívat esenci po dobu 14 dnů, v příp. fyzických potíží se bere nejméně 1 měsíc. Při chronických nemocech je můžete užívat až několik měsíců. Kapky byste navíc měli brát alespoň s 15 - 20 minutovým odstupem od jídla a pití.