Přejít na sekci článku:
10 tipů pro povzbuzení s guaranou
zdroj: shutterstock.com
1Guaranu užívejte nejlépe ráno nebo ve chvílích, kdy pocítíte akutní potřebu povzbudit a překonat únavu. Stimulační účinky posílíte, pokud do nápoje s guaranou přidáte čerstvou citronovou šťávu.
2Na guaranu si nevytvoříte návyk, nebude vás po ní pálit žáha, nepocítíte nevolnost, podrážděnost ani nebudete trpět poruchami spánku. Guarana je vhodná i pro ty, kdo trpí na srdeční problémy. Vyvarovat by se jí měly jen kojící a těhotné ženy a také děti.
3Guaranu neužívejte celoročně, organismus by si na její účinky mohl zvyknout a získat si odolnost. Nejvhodnější je proto nárazová několikadenní až týdenní kúra, nejlépe v době, kdy pociťujete zvýšenou únavu či psychické vypětí.
4Guarana stimuluje koncentraci, zlepšuje krátkodobou i dlouhodobou paměť a pomáhá snadno a rychle vstřebat nové informace. Zbystřuje vnímání a rozvíjí tvořivost.
5Je vhodná v obdobích zvýšeného psychického napětí a zátěže, zvyšuje odolnost těla i mysli, čímž pomáhá k psychické pohodě, zlepšuje náladu a mírní depresivní stavy.
6Guaranu užívejte v období chřipek, viróz a jiných onemocnění. Zvyšuje odolnost organismu a urychluje rekonvalescenci, snižuje horečky.
7Obsažený vitamin C má antioxidační účinky, pročišťuje organismus, detoxikuje jej a čistí krev, játra a ledviny.
8Pomáhá mírnit bolesti, neboť uvolňuje ze svalů kyselinu mléčnou. Pomáhá i při menstruačních bolestech a křečích hladkého svalstva.
9Guarana podporuje srdeční činnost, zlepšuje zdraví oběhového systému a udržuje cévy dobře průchodné a pružné. Také eliminuje výskyt špatného cholesterolu a jeho usazování na cévních stěnách.
10Mírní pocit hladu a společně se silnou vůlí pomáhá bojovat proti přejídání. Harmonizuje činnost zažívacího traktu a podporuje zdravou průchodnost střev i pravidelné vyprazdňování.