Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Guarana: povzbuzující superpotravina

Guarana: povzbuzující superpotravina Guarana je superpotravina, která povzbuzuje, stimuluje pozornost, zlepšuje soustředění a celkově podporuje vitalitu organismu.
Martina Koubová
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

10 tipů pro povzbuzení s guaranou

10 tipů pro povzbuzení s guaranou zdroj: shutterstock.com

1Guaranu užívejte nejlépe ráno nebo ve chvílích, kdy pocítíte akutní potřebu povzbudit a překonat únavu. Stimulační účinky posílíte, pokud do nápoje s guaranou přidáte čerstvou citronovou šťávu.

2Na guaranu si nevytvoříte návyk, nebude vás po ní pálit žáha, nepocítíte nevolnost, podrážděnost ani nebudete trpět poruchami spánku. Guarana je vhodná i pro ty, kdo trpí na srdeční problémy. Vyvarovat by se jí měly jen kojící a těhotné ženy a také děti.

3Guaranu neužívejte celoročně, organismus by si na její účinky mohl zvyknout a získat si odolnost. Nejvhodnější je proto nárazová několikadenní až týdenní kúra, nejlépe v době, kdy pociťujete zvýšenou únavu či psychické vypětí.

4Guarana stimuluje koncentraci, zlepšuje krátkodobou i dlouhodobou paměť a pomáhá snadno a rychle vstřebat nové informace. Zbystřuje vnímání a rozvíjí tvořivost.

5Je vhodná v obdobích zvýšeného psychického napětí a zátěže, zvyšuje odolnost těla i mysli, čímž pomáhá k psychické pohodě, zlepšuje náladu a mírní depresivní stavy.

6Guaranu užívejte v období chřipek, viróz a jiných onemocnění. Zvyšuje odolnost organismu a urychluje rekonvalescenci, snižuje horečky.

7Obsažený vitamin C má antioxidační účinky, pročišťuje organismus, detoxikuje jej a čistí krev, játra a ledviny.

8Pomáhá mírnit bolesti, neboť uvolňuje ze svalů kyselinu mléčnou. Pomáhá i při menstruačních bolestech a křečích hladkého svalstva.

9Guarana podporuje srdeční činnost, zlepšuje zdraví oběhového systému a udržuje cévy dobře průchodné a pružné. Také eliminuje výskyt špatného cholesterolu a jeho usazování na cévních stěnách.

10Mírní pocit hladu a společně se silnou vůlí pomáhá bojovat proti přejídání. Harmonizuje činnost zažívacího traktu a podporuje zdravou průchodnost střev i pravidelné vyprazdňování.

Související produkt
BIO Guarana 100 g
Naturalis / 273 Kč
Extrakt z guarany v prášku je skvělý do jogurtu, cereálií, kaší a dalších oblíbených pokrmů.
Detail produktu