Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Guarana: povzbuzující superpotravina

Guarana: povzbuzující superpotravina Guarana je superpotravina, která povzbuzuje, stimuluje pozornost, zlepšuje soustředění a celkově podporuje vitalitu organismu.
Martina Koubová
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Pro povzbuzení pokožky

Pro povzbuzení pokožky zdroj: shutterstock.com

Kofein se hodí nejenom pro konzumaci vnitřní, ale i vnější, protože povzbudit potřebuje nejenom tělo, ale i pokožka. Guaranu najdeme obzvlášť v kosmetice pro zralou stárnoucí pokožku, ale nemusí to být vždy pravidlem. Padají vám vlasy a přesto toužíte po husté kštici? Nabuďte vlasovou pokožku! A na to se perfektně hodí kofein. Rozemletá semena guarany v ajurvédském šamponu Eliah Sahil výrazně zlepší prokrvení pokožky hlavy, usnadní vstřebávání živin a tím zrychlí růst a posílí kvalitu vlasů. Ajurvédský šampon navíc obsahuje další bylinky a koření, které podpoří zdraví vlasové cibulky a celkovou vitalitu vlasu.

Nejpopulárnější je guarana ale beztak pro osvěžení a povzbuzení těla, čehož využívá třeba pánský tělový a vlasový šampon Lavera Men Sensitive. Extrakt z guarany osvěží pokožku i mysl, protože se z části přes kůži vstřebá i do organismu. Povzbudí vás i příjemná kořeněná vůně, která je jako dělaná pro ospalá zamračená rána. Doslova vás nakopne. A to, že je sprchový gel určen pro muže, přeci neznamená, že si jej čas od čas od času nemohou vypůjčit i zástupkyně něžného pohlaví :)

Asi nejvýraznější a taky nejžádanější účinky guarany jsou v očním séru Santaverde Xingu. Oční okolí je totiž velmi jemné a tenké, takže se na něm známky stárnutí projevují z celého obličeje nejdříve. A právě kofein obsažený v guaraně tenčící se pokožku posílí a tonizuje, současně zabrání těm nejhorším otokům a tmavým kruhům pod očima. Kromě toho, kombinace vitaminů a antioxidantů pleť ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy a dokáže také trochu napravit vrásky a linky, které se na jemné pokožce už objevily. Sérum nemusíte používat jen kolem očí, ale třeba i v okolí rtů, kde pokožka také zvýšeně trpí.