Nepražené kakaové boby – božská superpotravina

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Jak působí kakaové boby na člověka?

Jak působí kakaové boby na člověka?zdroj: pixabay.com

Syrové kakaové boby posilují nervovou i srdeční soustavu, dodávají energii a zlepšují náladu. Dokáží v nás vyvolat dokonce pocity lásky a štěstí, což je právě ten důvod, proč naše tělo baží po čokoládě ve chvílích, kdy se cítíme nešťastní nebo nemilovaní. Konzumace kakaa v nás dokonce může spustit podobné příjemné pocity, jaké prožíváme při orgasmu. Ne nadarmo je kakao považováno za účinné afrodiziakum, a čokoláda patří také z tohoto důvodu mezi oblíbené dárky, kterými se obdarovávají zamilovaní. Na druhou stranu jsou nepražené kakaové boby, i přes své afrodiziakální účinky, v rozumném množství vhodné i pro děti, kterým naopak pomáhají zlepšit pozornost a paměť.

Díky silným pozitivním účinkům na naši náladu můžeme kakao považovat za přírodní antidepresivum. Vzhledem k obsaženým mikroživinám - chromu, zinku a hořčíku, působí i proti přejídání ze stresu. Obsažená síra spolu s vitaminem C zase podporuje naši imunitu, působí preventivně proti vzniku zánětů a jsou taktéž velice důležité pro zdravou a krásnou pleť a vlasy i nehty. S nepraženými kakaovými boby jsou tedy důležité nejen pro zdraví, ale i pro krásu.

Díky svému energetickému potenciálu jsou nepražené kakaové boby výbornou svačinkou pro sportovce, duševně pracující či studenty. Díky jejich malé velikosti se vám pohodlně vejdou do kabelky nebo zavazadla, kdy se při cestování snažíte ušetřit každé místo, a dodají mnohem více energie a naopak nezatíží vaše tělo trávením tak jako třeba chleba s řízkem.