Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Reishi - houba nesmrtelnosti

Reishi - houba nesmrtelnosti Reishi byla dříve výsadou panovníků, dnes můžeme jejich příznivých účinků na nejrůznější choroby využívat všichni.
Renata Ježková
4,8 5
16

Přejít na sekci článku:

Extrakt nebo spór?

Extrakt nebo spór zdroj: shutterstock.com

V nabídce můžeme najít většinou dva druhy preparátů z reishy/ganodermy. Extrakt nebo spór. Extrakt je výtažek z celé houby a pokud chceme užívat jen jeden typ přípravku, je lépe zvolit právě extrakt. Má rychlejší nástup účinků, působí jako očista vnitřních orgánů a výrazně posiluje imunitu. Spor jsou výtrusy-semínka ganodermy, které reishi začne uvolňovat ve 12tém měsíci růstu. Je považován za její nejcennější součást. Má pozvolnější nástup účinků a více posiluje psychiku. Nejlepších výsledků dosáhneme kombinací obou preparátů, které je možné jako prevenci užívat celoživotně, dokonce to tradiční čínská medicína doporučuje. Nehrozí ani předávkování nebo nějaká závislost. Je vhodné ji vždy kombinovat s vitamínem C (ideálně v přírodní formě, tedy nikoliv jako tabletky z lékárny) a kvalitním pitným režimem, abychom podpořili vyplavování toxinů z těla.