Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 tipů jak vybrat čaj jako dárek

7 tipů jak vybrat čaj jako dárek Jak vybrat čaj jako vánoční dárek pro biomanželku, babičku či kamaráda hipstera?
Marcela Fröhlichová
5,0 5
3

7 tipů jak vybrat čaj jako dárek zdroj: pixabay.com

Čaj jako dárek nejen potěší, ale taky zahřeje. A není snad na světě člověka, který by nepil čaj. A kolik je lidí, tolik je chutí a druhů čajů. Čajomila bez pochyby uctíte a potěšíte čajovým dárkem, obzvlášť když vyberete kvalitní a klidně i trochu netradiční čaj. Čaj to už totiž není jen pár usušených rostlinek v pytlíčku, to je přímo labužnická záležitost. Důležité je proto vybírat velmi kvalitní čaje. Zeptejte se každého čajomaniaka, jaký pije čaj, a jistojistě si vyslechnete krátkou odbornou přednášku o různých druzích, chutích a značkách. O kladném vlivu čajů na naše zdraví už jste určitě taky slyšeli mnoho. Tak teď už zbývá vybrat z nepřeberného množství a druhů ten správný pro vaše blízké. Abychom vám to usnadnili, máme pro vás malý manuál, malého průvodce galaxií čajů.

Čaj pro biomanželku

Biomanželky jsou zvláštní odrůda manželek, která již byla popsána i v literatuře. Máte doma biomanželku? Tak vězte, že je třeba vybírat čaje velmi pečlivě. Ingredience musí být organické a pocházet z Fair Trade, výrobky nesmí zatěžovat planetu a obaly musí být recyklovatelné. Nebojte se, není to žádná zkouška z ekologie. Stačí si vybrat z nabídky čajů, které toto všechno splňují - jedním slovem NUMI. Mají tak široký sortiment, že se stoprocentně zavděčíte jakékoliv biomanželce. Co takhle bílý čaj? Bílý čaj je totiž specialita, protože k výrobě se používají pouze poupata čajovníku, čaj se nepraží, ani nefermentuje a díky tomu je plný antioxidantů.

Čaj pro mlsnou kamarádku

Je to jasné, kamarádka má ráda čaje a taky si ráda zamlsá, a kdo vlastně ne, že. Chcete vybrat něco extra k obvyklému sladkému dárku? Určitě překvapíte čokoládovým čajem! Co takhle rooibos, čokoláda a vanilka, nebo čokoládový earl grey či mátový čaj s čokoládou? Tyto čaje obsahují kakaový prášek, který dokonale doladí chuť čaje. Bude to příjemná změna a kamarádka bude překvapená, že i v čaji se dají najít takové dobroty.

Čaj pro maminku

Pro čerstvé maminky ve vašem okolí, které kojí bude ideální dárek bylinkový čaj na podporu kojení a harmonizaci trávení. Přece jen spokojené dítě znamená i spokojenou mámu a naopak. Malá miminka mají často potíže s nadýmáním, a tak je dobré propašovat jim do mateřského mléka blahodárné látky z bylinných směsí. Taková pískavice s verbenou dokáží podpořit tvorbu mléka i v případech, kdy má vaše rychle rostoucí děťátko zvýšenou potřebu mléka. Anýz, fenykl a kmín zase pohladí bříško.

Čaj pro labužníka

Kamarád chodí rád do čajoven a vy byste ho chtěli překvapit nějakým opravdu dobrým čajem. Pokud vsadíte na kořeněný čaj neuděláte nikdy chybu. Žádný labužník neodmítne chai, to vám garantujeme. Je to velmi kořeněný čaj, který se pije s mlékem a dost často se vaří právě v čajovnách. Jeho vůni a intenzivní chuť ocení každý, kdo má rád silný čaj v kombinaci s kořením. Chai můžete koupit jak s černým čajem, který obsahuje thein, tak i s rooibosem, který je vhodný pro celodenní popíjení. Případně můžete sáhnout i po Pu-erh s kardamomem, to je taky lahůdka.

Čaj pro hipstera

Může se vám zdát, že pro svého kamaráda hipstera nebude žádný čaj dost dobrý, ale nebojte se, i pro jejich extravagantní chutě dokážeme najít ten správný čaj. Porozhlédněme se v sortimentu netradičních chutí. Co třeba kořeněný čaj Amber sun bez kofeinu s kurkumou, honeybush čajem a roibosem? Můžete se vytáhnout i s informací, že kurkuma je přírodní antidepresivum. A méně známý honeybush se svou omamnou medovou vůní a obsahem vitaminu okouzlí každého. Anebo je libo zelený čaj s praženými zrníčky rýže? Zelený čaj Sencha je totiž plný antioxidantů a je vhodný k celodennímu popíjení a rýže mu dodá jemně ořechovou chuť.

Čaj pro klasika

Absolutně nesmíme zapomenout na kamarádku či kamaráda klasika. Jak je znáte, nejčastěji pijí prostě černý čaj - s mlékem, bez mléka, s bergamotem či bez. Ráno či odpoledne. Klasik umí ocenit kvalitní černý čaj. Což takhle vybrat assam s bergamotem Aged Earl Grey. Assam je druh černého čaje pocházející z Indie, kde se pěstuje na březích řeky Brahmaputry v jedinečných klimatických podmínkách. A naprostá klasika je English Breakfast, protože který čajomaniak nezačíná snídani čajem? Pro klasika klidně vyberte rovnou plechovku či větší vánoční kazetu, protože takový klasik nebude mít svého černého čaje nikdy dost.

Čaj pro babičku

Chcete udělat radost babičce? Určitě vyberte kvalitní zelený čaj, který má schopnost výrazně zlepšit inzulinovou citlivost organismu. V pozdějším věku je totiž takovým nejčastějším strašákem “stařecká cukrovka”. Navíc zelený čaj osvěžuje mysl, zlepšuje metabolismus a výrazně zlepšuje náladu. Babičky si také potrpí hodně na bylinky, takže je potěšíte kvalitním bylinkovým čajem s heřmánkem, mátou či šípkem.