Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

9+1 důvodů pro zdravé pití

9+1 důvodů pro zdravé pití Dodržujte pitný režim a dejte si menší detox i na podzim.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

3 důvody, proč pít vitaminy

3 důvody, proč pít vitaminy zdroj: shutterstock.com

Zvýšíte si imunitu. Například rakytníková šťáva Weleda obsahuje vysoké množství vitaminu C. Díky tomu to není ani tak obyčejná šťáva, jako spíš lék. Působí proti nachlazení, posiluje organismus proti nemocem v podzimních plískanicích a působí i jako rychlá pomoc, pokud už na vás sedne nějaká ta rýmička.

Zpomaluje stárnutí. Krom posílení imunity působí vitaminy i antioxidačně. Takže pozitivně ovlivňují stárnutí organismu, předchází předčasnému stárnutí, posilují i pleť a působí proti vzniku vrásek. Antioxidanty z vitaminů totiž pomáhají organismu předcházet oxidaci buněk a působení volných radikálů. Díky tomu je tělo silnější a stárne pomaleji.

Lépe chutnají. Možná chcete dodržovat pitný režim, ale jen čistá voda vám nechutná. Ovocné a zeleninové šťávy s vitaminy vám pomůžou s chutí obyčejné vody. Stačí malé množství sirupu nebo šťávy zředit vodou. Voda získá chuť, ale zároveň neztratí nic ze svých blahodárných účinků na organismus.