9+1 důvodů pro zdravé pití

9+1 důvodů pro zdravé pitízdroj: shutterstock.com

Pitný režim bývá spojovaný hlavně s létem. To totiž je horko a doplňovat tekutiny je třeba pravidelně a dostatečně. Detox a detoxikační kúry jsou zase výsadou jara. Protože každý chce přece tělo očistit od zimního obžerství a třeba i trošku shodit do plavek. No jo, ale dodržovat pitný režim a zařadit nějakou tu pěknou detoxikační kúru je určitě dobré i během babího léta v září.

Přejít na sekci článku:

3 důvody, proč si dát detox

Zrychlíte si zažívání. Nebo možná ani nezrychlíte, ale docela určitě si ho zlepšíte. Například pravidelné pití březové šťávy od Weledy dokáže zjednodušit trávení, předchází pocitům plného žaludku a pomáhá s vylučováním. Bříza je nejen močopudná, ale také zlepšuje trávení a pomáhá při zácpách nebo jiných problémech.

3 důvody, proč si dát detoxzdroj: shutterstock.com

Dodá vám energii. Zlepšené zažívání vám odlehčí, ale nejen to. Dodá vám energii a zlepší celý den. Navíc tak nějak intuitivně začnete sahat po lehčích a zdravějších potravinách. Alespoň u mě to tak funguje. Zelenina, ovoce, celozrnné obiloviny. No a kdo ví, možná kvůli tomu detoxu i něco málo zhubnete. Abyste o Vánocích mohly poctivým pojídáním cukroví a bramborového salátu zase přibrat.

Možná se vám zlepší pleť. Účinky detoxu na pokožku především na tu aknetickou a problematickou jsou značně individuální a je těžké předvídat, jaké budou výsledky. Často dochází k dočasnému zhoršení stavu pleti, tvoří se akné a pupínky, jak nečistoty z pleti vylézají. Někdo naopak zaznamená hned po zahájení detoxikační kúry zlepšení pleti, tvoří se méně pupínků i černých teček, pokožka se také méně mastí. A někdo si žádných účinků na pleť nevšimne. I tak to ale stojí za pokus. Detoxikujte a vaše pleť se třeba rozzáří.