Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Březová šťáva Sealand Birk

Recenze: Březová šťáva Sealand Birk Březová šťáva Birk obsahuje vysoký podíl antioxidantů, vitaminů a minerálních látek, které povzbuzují činnost celého těla, osvěžují a dodávají množství energie.
Martina Koubová
4,4 5
10

Recenze: Březová šťáva Sealand Birk zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Březová šťáva je zdravá, to víme tak nějak všichni, ale v běžné praxi se k ní nemáme moc šancí dostat a vyzkoušet to na vlastní kůži. Březová voda je oblíbená hlavně v Rusku a pobaltských státech, což je poněkud z ruky. Takže pokud nejezdíte k babičce, která na vesnici každé jaro nařízne břízu a sbírá odkapávající vodu, znáte březovou vodu jen z doslechu. Ale teď na jaře je nejvhodnější doba pro bližší seznámení.

Březová šťáva obsahuje množství přirozeně se vyskytujících se vitaminů, antioxidantů, minerálních látek a prvků jako je vápník, hořčík či sodík. Posiluje organismus, chrání jej před virovými onemocněními a pomáhá lépe se vyrovnat s nadměrným stresem a psychickou i fyzickou zátěží. Březová šťáva obsahuje navíc xylitol a fruktózu, přírodní cukry, které dodávají tělu energii a současně jsou zdravé.

Aby si březová šťáva zachovala svoje jedinečné složení, je třeba ji šetrně zpracovat, jako to dělá Sealand Birk. Ke šťávě přidává pouze kyseliny citronovou a askorbovou pro konzervaci, případně přírodní příchuť bezového květu nebo limety a zázvoru. Žádné přidané cukry ani jiné zbytečnosti.

Březová šťáva má za úkol regenerovat celý organismus, osvěžovat jej a dodávat novou energii, můžete ji tak využít jako zdravý energetický nápoj. Navíc tělo zásobuje hydratací a je tak skvělým izotonickým nápojem po sportovním výkonu nebo jiné zvýšené fyzické zátěži. Šťáva v našem těle vlastně funguje stejně jako v případě břízy na jaře. Rozproudí život v žilách a podpoří obnovu.

Recenze: Březová šťáva Sealand Birk

Ačkoliv je březová šťáva super zdravá, neplatí u ní rovnice co je zdravý, to je hnusný. Chutná až překvapivě dobře, ať už si ji dopřejete čistou nebo s příchutí. Šťáva má jemnou příjemně nasládlou chuť, která perfektně zažene žízeň. Šťáva ani nemusí být vychlazená a chutná skvěle. Opravdu osvěží a povzbudí, takže každodenní konzumace je příjemná záležitost, ne nepříjemná povinnost, jak u mnohých jiných zdravých nápojů a doplňků stravy.

Březovou šťávu jsem konzumovala pravidelně každé ráno plus i během vyšší zátěže odpoledne, ve chvílích, kdy už tělo odmítalo jakkoliv rozumě fungovat. Bezprostředně po vypití šťávy cítím osvěžení a povzbuzení, cukry zdá se zafungují dobře. Nejsem tolik unavená a zbytek pracovní doby dokonce produktivně využiji. Ale pozoruji i další plusy.

  • Nemám takovou potřebu se přejídat, obzvlášť do sebe cpát sladké. Znáte to: sedíte u počítače a ze setrvačnosti něco jíte a zobete...
  • Nebolí mě hlava kvůli zanedbanému pitnému režimu. I když dám denně zhruba dva a půl litru čisté vody, někdy je to mému tělu málo a březová šťáva v té chvíli pomůže. Bodne ale i ve chvíli, kdy se mi bolení hlavy rozjíždí.
  • Lépe mi funguje zažívání, obzvlášť žlučník, který teď bez problému stráví i kořeněná pálivější jídla.
  • Bezprostředně po sportu, když už melu z posledního, mě dokáže nakopnout a dodat energii.

Na březové šťávě je mi nejvíce sympatická její chuť a také osvěžení, které s sebou přináší. Obzvlášť dobře se bude hodit vychlazená do horkých letních dní. A pak, že dobré věci nemohou být zdravé!