Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Černá sůl Kala namak

Černá sůl Kala namak Černá sůl kala namak má velice specifickou chuť, která připomíná vajíčka.
Jana Konečná
5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Kala Namak v koupelně

Kala Namak v koupelně zdroj: shutterstock.com

S černou solí si můžete také připravit domácí sirnou lázeň. Pro obohacení klasické koupele stačí přidat 3-4 lžíce černé soli. Pokud chcete svému tělu dopřát speciální detoxikační lázeň, můžete přisypat až 100 gramů. Koupel můžete také obohatit pár kapkami éterického oleje a přidat trochu rostlinného oleje nebo bambuckého másla pro výživu pokožky. Koupel s černou solí má našedlou nebo lehce načervenalou barvu, té se nelekejte, je způsobena především vysokým obsahem železa.

Koupel z kala namak výborně prohřívá tělo, urychluje vyplavování odpadních látek z těla a posiluje imunitu. Obsažená síra má dezinfekční účinek, takže je výborná na pokožku, kterou trápí nejrůznější kožní onemocnění, jako je lupénka, akné nebo ekzém. Zvyšuje také obranyschopnost pokožky a posiluje tak křehkou, alergickou a citlivou pleť. Kromě posílení pokožky je tato koupel výborná i při rekonvalescenci po nemoci. Obsažené minerály se totiž skrz pokožku vstřebávají do celého těla a posilují oslabený organismus.

Obsažená síra je dále nezbytná pro zdravé vlasy a nehty, takže se nebojte do lázně ponořit i hlavu. Jen si dávejte pozor, aby se vám voda nedostala do očí. Koupel z černé soli se hodí také, pokud jste to přehnali s cvičením a bolí vás svaly nebo klouby. Černá sůl totiž nejen mírní bolestivost svalů a kloubů, ale pomáhá i vytáhnout případný zánět, otok a působí i proti bolesti zad a svalovým křečím.