Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Černá sůl Kala namak

5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Kala Namak v koupelně

Kala Namak v koupelně zdroj: shutterstock.com

S černou solí si můžete také připravit domácí sirnou lázeň. Pro obohacení klasické koupele stačí přidat 3-4 lžíce černé soli. Pokud chcete svému tělu dopřát speciální detoxikační lázeň, můžete přisypat až 100 gramů. Koupel můžete také obohatit pár kapkami éterického oleje a přidat trochu rostlinného oleje nebo bambuckého másla pro výživu pokožky. Koupel s černou solí má našedlou nebo lehce načervenalou barvu, té se nelekejte, je způsobena především vysokým obsahem železa.

Koupel z kala namak výborně prohřívá tělo, urychluje vyplavování odpadních látek z těla a posiluje imunitu. Obsažená síra má dezinfekční účinek, takže je výborná na pokožku, kterou trápí nejrůznější kožní onemocnění, jako je lupénka, akné nebo ekzém. Zvyšuje také obranyschopnost pokožky a posiluje tak křehkou, alergickou a citlivou pleť. Kromě posílení pokožky je tato koupel výborná i při rekonvalescenci po nemoci. Obsažené minerály se totiž skrz pokožku vstřebávají do celého těla a posilují oslabený organismus.

Obsažená síra je dále nezbytná pro zdravé vlasy a nehty, takže se nebojte do lázně ponořit i hlavu. Jen si dávejte pozor, aby se vám voda nedostala do očí. Koupel z černé soli se hodí také, pokud jste to přehnali s cvičením a bolí vás svaly nebo klouby. Černá sůl totiž nejen mírní bolestivost svalů a kloubů, ale pomáhá i vytáhnout případný zánět, otok a působí i proti bolesti zad a svalovým křečím.