Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Grapefruit jako silné přírodní antibiotikum i součást kosmetiky

Grapefruit jako silné přírodní antibiotikum i součást kosmetiky Grapefruity mají antibakteriální, antivirové, antimikrobiální a protiplísňové vlastnosti. Dodávají zejména vitamin C, betakaroten a vlákninu.
Iva Lhotská
3,8 5
4

Grapefruit jako silné přírodní antibiotikum i součást kosmetiky zdroj: unsplash.com

Grapefruit je pro člověka velmi prospěšný, ať už je to ve formě ovoce, které je nejlepší jíst hlavně během léta, protože ochlazuje, nebo jako tinktura z pupenů, extrakt z jader či esenciální olej lisovaný z jeho oplodí.

Grep - ovoce pro zdraví

Z čerstvého grepu si můžete připravit ovocný salát, který vás ve stále častějších parných dnech příjemně osvěží a ochladí. Je vhodný i do šťáv, koktejlů či džemů. Jelikož napomáhá hubnutí, často tvoří součást různých odtučňovacích kúr. Jedná se o ovoce posilující naši obranyschopnost, dodávající energii, podporující chuť k jídlu, i když současně s tím tlumí chuť na sladké. Mlsáte rádi? Tak si raději místo rozmanitých nezdravých sladkostí dejte lehce nahořklý grep a přejde vás to! Navíc si posílíte zdraví.

Grapefruit vám pomůže zlepšit krevní oběh i látkovou výměnu, harmonizovat hladinu krevního cukru a snížit vysokou hladinu nepřátelského LDL cholesterolu. Také vaše srdce a cévy budou po konzumaci tohoto rajského ovoce přímo nadšeně jásat. Napomáhá též ředění krve, dobře pročistí cévy a ulevuje při problémech s křečovými žilami. Grep umí detoxikovat játra, mírnit trávicí potíže i obnovit narušenou střevní mikroflóru. Úspěšně zabírá při chronickém zánětlivém onemocnění střev, Crohnově chorobě a likviduje bakterii Helicobacter pylori, který má na svědomí žaludeční vředy a způsobuje chronickou gastritidu.

V čem dalším vám může grapefruit pomoci?

Když budete pojídat po kouscích grapefruity při různých bakteriálních a virových infekcích, např. při nachlazení, chřipce, virózách či zánětu dutiny ústní, určitě se vám brzy uleví. Grep v různých podobách je též vynikajícím preventivním prostředkem proti nádorovým onemocněním, především v případě rakoviny plic, žaludku, ale též prsu a prostaty. Dokáže rovněž předcházet vzniku ledvinových kamenů, eliminuje projevy dny, revmatismu a artritidy, dokonce se doporučuje po prodělané lymské borelioze. Má totiž také antiparazitické vlastnosti.

Přírodní antibiotikum z grapefruitových jader

Extrakt z grapefruitových jader si lze naordinovat jako velice účinné přírodní antibiotikum, jež působí proti zánětům a plísním. Dá se užívat vnitřně, ale i vnějším způsobem. Dobře se tak může uplatnit při kvasinkových infekcích, ženských zánětech či kožních potížích, jako třeba ekzému nebo lupénce. Dá se také s přehledem aplikovat v případě aftů, akné nebo bradavic, napomáhá lepšímu stavu při různých alergiích. Extrakt z grepu často součástí přírodní kosmetiky vhodné hlavně pro zralou pleť nebo při sklonech k akné. Najdete ho však i v šamponech, sprchových gelech, přírodních deodorantech a podobně.

Grepové antidepresivum

Esenciální olej z grapefruitu má jedinečné antidepresivní vlastnosti, působí příznivě při stresu a úzkosti, osvěžuje při únavě a vyčerpání, zlepšuje koncentraci a dezinfikuje vzduch. Spolu se základním olejem je vhodný do koupelí a k masážím. Pokud budete inhalovat výpary z tohoto aromaoleje, pročistíte si i svůj lymfatický systém. A když si přidáte pár jeho kapek do kvalitního panenského oleje, masáží si prokrvíte kůži, což je vhodné zejména pro ženy s celulitidou nebo striemi. Esenciální olej z grapefruitu se dá kombinovat s dalšími aromaoleji, např. s cypřišem, levandulí, kardamomem, geraniem či rozmarýnou.