Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Himalájská růžová sůl

Himalájská růžová sůl Sůl je pro chod lidského organismu naprosto nepostradatelná, s tou rafinovanou si však naše tělo nedokáže poradit.
Jana Konečná
5,0 5
12

Přejít na sekci článku:

Himalájská sůl do koupelny

Himalájská sůl do koupelny zdroj: shutterstock.com

Díky tomu, že se sůl jako taková podílí na hospodaření těla s vodou, závisí na ní i obsah vody v pokožce. Nedostatečně hydratovaná pokožka je pak náchylnější k poškození i podráždění, rychleji stárne a celkově se to podepisuje na jejím vzhledu – je zašedlá, loupe se, vystupují drobné žilky, vrásky apod. Himalájská sůl je pak unikátní v tom, že má na rozdíl od klasické soli výborné detoxikační účinky a navíc může pokožku obohatit o celou řadu minerálů. Krystaly himalájské soli vznikaly v himalájském pohoří miliony let pod obrovským tlakem na sobě ležících hornin, proto jsou částice obsažené v této soli velice malé a pokožka si s nimi dokáže velmi dobře poradit.

Detoxikační funkci himalájské soli i vysoký obsah minerálů si užije nejen normální a bezproblémová pleť, ale samým blahem bez sebe bude i aknózní pleť, nebo pleť, kterou trápí lupénka či různé ekzémy. Asi nejčastěji se v kosmetice růžová himalájská sůl používá do koupele nebo jako součást mechanického peelingu (jen u toho peelingu pozor, pokud vás trápí problematická pleť nebo nějaké kožní onemocnění). Pokud si chcete dopřát koupel s himalájskou solí, přidejte jednoduše 3- 4 polévkové lžíce této soli do horké vody. Koupel můžete ještě obohatit o různé éterické nebo rostlinné oleje. Na peeling smíchejte najemno namletou himalájskou sůl s kvalitním rostlinným olejem. Tento peeling je výborný hlavně na problematické partie s celulitidou a ochablou pokožkou, citlivější pokožce na obličeji, krku a dekoltu se raději vyhněte.