Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Holení se Sportique

Recenze: Holení se Sportique Pro hladké oholení citlivé pokožky je skvělá kombinace holícího oleje a balzámu po holení od Sportique.
Tým Sportique
5,0 5
2

Recenze: Holení se Sportique zdroj: sportique.cz

Přípravky na holení, to nejsou jenom pěny, gely a mýdla. Jsem ze staré školy a tohle poznání pro mě bylo náramným překvapením. Olej? Na pánev, na motor, na opalování snad. Ale na holení? O tom, že se nejedná jen o nějaký zvláštní výstřelek mě přesvědčily až pozitivní reakce chlapů, kteří stále častěji zahazují tuby s pěnou a přísahají věrnost olejům na holení.

První chmýří mi pod nosem začalo rašit již záhy v pubertě, takže s managementem svých vousů už mám letité zkušenosti. Dosud jsem používal osvědčené prostředky, které však i v tzv. sensitive variantách zanechávaly mou citlivou kůži podrážděnou a plnou ranek. Obzvláště světlá kůže tímto neduhem viditelně trpí. Můj vzhled by se dal od pohledu klasifikovat jako hipster, ačkoliv se tomu jako každý správný hipster zarputile bráním. Holící strojek i žiletku používám k úpravě jak vlasů, tak vousů. Na doporučení jsem vyzkoušel olej na holení od Sportique, především kvůli proklamacím o citlivosti. Je to úplně nový zážitek.

Recenze: Holení se Sportique

Aplikoval jsem pár kapek oleje (méně je v tomto případě více!) na dlaň a vetřel do pokožky – je to příjemná, prokrvující masáž, takový miniaturní rituál, který přitom šetří čas, protože obdobná předpříprava s klasickou pěnou by trvala déle. Oproti klasickým holícím přípravkům máte pocit, že něco chybí – konkrétně mohutná vrstva pěny. Poté, co jsem se začal holit, však teprve přišla ta pravá změna. Okamžitě vidíte, o kolik je olej vhodnější a lepší prostředek na holení!

Sportique Shaving oil je postaven na bázi rostlinných olejů a jde to s ním mnohem snáze, je krásně kluzký, nedráždí pleť (protože na ní břity nebrzdí). Beru to i s hlavou a nemůžu se přestat divit tomu, že jsem nezaznamenal žádný kožní problém, ranku ani podráždění. Mimo přirozenou viskozitu oleje to patrně zajišťuje myrhový, řebříčkový a rozmarýnový esenciální olej. Schválně jsem si tyhle přírodní poklady proklepl a skutečně, jejich zklidňující a pěstící vlastnosti jsou prověřené lety.

Z leva: holicí olej - balzám po holení. Z leva: holicí olej - balzám po holení.

A protože jsem nic nechtěl ponechat náhodě, použil jsem po holení od stejné značky i balzám po holení After Shave Balm. Dílo zklidňujícího účinku přírodních látek (Aloe vera, kostival lékařský, heřmánek pravý, měsíček lékařský, mořské řasy) bylo dokonáno. Jemná emulze posiluje efekt regenerace, hydratace a uklidnění pokožky po holení. Balzám se po nanesení velmi rychle vstřebává a zanechává na kůži velmi jemný pocit. Vůně je decentně, příjemně pánská a bylinná, to si nechám líbit.

Snad jediná věc, která by někomu mohla vadit, je potřeba proplachovat žiletku, aby se v ní vousy s olejem neusazovaly. Co mrzí mě je, jak jsem tolik let rozhýbával ekonomiku tím, že jsem vrážel peníze do gelů a holících pěn. Když s olejem to jde o tolik lépe a šetrněji. Je ideální na zastřihování a pečlivou úpravu vousů i vlasů do žádoucího tvaru. Proč? Protože na ně narozdíl od pěny krásně vidíte. Někdo namítá, že je holící olej drahý. To je dosti nepoučený pohled, ve skutečnosti je velmi levný, protože vám k oholení stačí skutečně pár kapek a malá lahvička tak vydrží několik měsíců pravidelného holení. Navíc je to vysoce ekologické, protože na stejný počet oholení jste vypotřebovali několik hliníkových tub s pěnou. Ale především je to funkční.

Obzvláště kombinace holícího oleje Sportique Shaving oil a balzámu po holení Sportique After Shave Balm pro mě znamená nejenom pohodlné a velmi hladké oholení, ale i nepodrážděnou, zdravou a hydratovanou pokožku. Díky přírodnímu složení je lze samozřejmě používat k holení pokožky celého těla, a tím skutečně myslím všude. Upřímně se divím, že holící oleje jako ten od Sportique dávno nevyhnaly klasické holící prostředky z nabídky obchodů.

Pavel Juráš