Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hroznové víno a jeho úžasné účinky na zdraví

Hroznové víno a jeho úžasné účinky na zdraví Hrozny jsou velmi unikátní ovoce díky vysokému obsahu antioxidačního resveratrolu.
Jana Konečná
3,3 5
3

Přejít na sekci článku:

Hrozny pro krásnou pleť

Hrozny pro krásnou pleť zdroj: pexels.com

Hroznový olej ze semínek je skvělý nejen ve studené kuchyni. Pochutná si na něm i pleť. Hroznový olej má díky obsaženému resveratrolu výborné regenerační účinky, podporuje tvorbu kolagenu a zlepšuje tak pevnost a pružnost pleti. Vinný olej má komedogenní stupeň číslo 1, takže se nemusíte zdráhat jej použít ani na mastnější pokožku v obavách, že by ucpával póry nebo vám po něm vyskákaly pupínky. Naopak, hroznový olej je účinným bojovníkem nejen proti vráskám, pomáhá také urychlovat hojení jizviček po akné či právě bujících pupínků.

Z drcených hroznových zrníček se vyrábí pleťový peeling. Exfoliační a regenerační účinky hroznových jadérek tvoří účinné peelingové kombo – hroznový prášek jemně odstraní zašedlé a odumřelé buňky a regenerační a antioxidační látky podpoří růst nových pleťových buněk. Přispějí k dlouhodobějšímu efektu peelingu – mladistvému a rozzářenému vzhledu pleti. Díky odvodňovacím účinkům hroznů se hroznová zrníčka výborně hodí i do peelingů a přípravků proti celulitidě. Opět, krouživá masáž z hroznových jadérek se postará o odstranění odumřelých buněk a prokrvení pokožky, zatímco obsažené účinné látky zapracují na odvodnění a zeštíhlení problematických partií.

Z hroznových bobulí si můžete připravit i domácí pleťovou zklidňující masku. Stačí je jednoduše rozmačkat nebo rozmixovat. Díky gelové konzistenci hroznů se domácí hroznová maska dobře nanáší a má také hydratační a chladivé účinky. Vyzkoušejte ji i na zklidnění pleti podrážděné od sluníčka.

Související produkt
Tuhé olivové mýdlo BIO, Myrta a červené hrozny 100 g
laSaponaria / 111 Kč
Hand-made tuhé mýdlo laSaponaria je veganské a obsahuje jen ty nejkvalitnější rostlinné oleje a extrakty. Je vhodné na tělo i obličej.
Detail produktu