Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Moringa olejodárná, léčitelka z dalekých zemí

Moringa olejodárná, léčitelka z dalekých zemí Moringa obsahuje jedinečnou kombinaci živin a antioxidantů a je díky tomu oblíbenou superpotravinou.
Iva Lhotská
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Jaké má moringa účinky

Jaké má moringa účinky zdroj: shutterstock.com

Vzhledem k vysokému obsahu vitaminů, minerálů, stopových prvků a esenciálních aminokyselin je moringa olejodárná vhodnou potravinou pro všechny, kdo mají zvýšenou spotřebu živin a vitálních látek. Hlavně tedy v období dlouhotrvajícího stresu, u žen během kojení či posléze ve fázi menopauzy. Je také ideální pro starší osoby či pro lidi s chronickými onemocněními. V Asii a Africe se tato rostlina využívá u dětí a starších lidí při nedostatečné výživě. Moringa obsahuje vysoký podíl bílkovin, proto je doporučována i pro vegetariány a vegany.

Moringa oleifera má silné antioxidační vlastnosti jako snad žádná další rostlina. Dokáže organismus zbavit velkého množství volných radikálů, a tím chrání buňky i buněčnou tkáň lidského těla a posiluje imunitu. Kořen moringy bývá vzhledem ke svým antibiotickým a protizánětlivým účinkům používán při poruchách zažívání, proti břišním a střevním parazitům, při dně a revmatu a jako lék tlumící bolesti. Jen zase upozorňuji, abyste byli opatrní s dávkováním.

Moringa napomáhá snížit vysoký tlak, léčí cukrovku a preventivně chrání před vznikem nádoru. Protože působí jako přírodní antibiotikum, může se používat při ekzémech, k péči o pokožku, u žaludečních vředů, ale také ke zlepšení spánku. Moringa je skutečně zázračná cizokrajná léčitelka, která mj. může být využívána při alergiích, bolestech zubů a spoustě dalších nemocí a neduhů. Je tedy nejen potravinou, v podstatě jedlým stromem, ale i širokospektrálním léčivem a praktickou užitnou plodinou.

Moringu oleiferu mohou tedy používat všechny věkové skupiny. Teenagerům pomáhá s vymizením akné, studenty nabudí při studiu, sportovcům umožní zvýšit energii a výkonnost, seniorům dodá energii a pomůže zlepšit zrak a lidem, kteří se pokoušejí delší dobu zhubnout, dodá potřebné živiny, aby mohly omezit množství jídla. Moringa napomáhá při zvýšení imunity, odbourává volné radikály, eliminuje stres, posiluje kosti a má celkově spoustu dalších příznivých účinků na lidský organismus. Takhle to vypadá, že od chvíle, co si člověk podobné řádky o morinze přečte, že už odteď nemusí jíst, pít ani dělat nic jiného, než užívat moringu, že? Zůstaňme však nohama na zemi. Celý ten náš zrychlený životní styl je určitě zapotřebí "překopat" a jako velmi silná kamarádka a podpora v těchto případech moringa zajisté ráda poslouží.