Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přeneste se na chvíli do Anglie s English Tea Shop

Přeneste se na chvíli do Anglie s English Tea Shop Britská firma English Tea Shop nabízí jedny z nejluxusnějších fair-trade čajů těch nejzajímavějších kombinací a chutí.
Pavlína Klaudová
5,0 5
1

Přeneste se na chvíli do Anglie s English Tea Shop zdroj: theenglishteashop.biz

Milujete chuť a vůni právě zalitého horkého šálku čaje? My v BIOOO ano! Proto prodáváme mnoho různých druhů, které si můžete vychutnat kdykoli potřebujete horké objetí s příjemnou vůní ovoce či bylinek. Jednou z firem, které najdete u nás na prodejnách je English Tea Shop. Jsou to opravdoví mistři ve výrobě fair-trade čajů a můžete si být jisti, že si jejich produkci zamilujete, co se týče nejen chuti a vůně, ale také kvůli jejich celkovému přístupu k výrobnímu procesu.

Zlepšete si náladu anglickými čaji

Dny se pomalu ale jistě krátí, léto si vzalo dovolenou a my potřebujeme něco, co nám zpříjemní náš čím dál častější pobyt v chladné přírodě. Sice už to venku nevypadá na piknik v parku, ale mnoho z nás si nedovede představit podzim bez svého milovaného termohrnku, ať už si ho berete do práce, na rande anebo na vycházku. A pokud v něm nemáte zrovna silné kafe, můžete vyzkoušet některou z lahodných směsí firmy English Tea Shop. Nemusíte zrovna pořádat typicky anglické čajové seance o páté odpolední a ani si nemusíte brát na hlavu fascinátor, stačí, když si vyberete nějakou ze skvělých voňavých krabiček.

Kde se vzal English Tea Shop?

English Tea Shop je poměrně mladá značka, která existuje od roku 2010. Motto, které najdete na oficiálních stránkách firmy je “Love, Care & Change.” neboli “Láska, péče a změna.” Už to samo o sobě přitahuje pozornost. Pro zakladatele English Tea Shop je totiž čaj něčím víc. V továrně na Srí Lance míchají neuvěřitelně lahodné čajové směsi, ale mají v nabídce i jednodruhové čaje, takže si v jejich nabídce vybere opravu každý. Firma klade velký důraz na kvalitu ingrediencí a snaží se svým zákazníkům dodávat ty nejlepší možné výrobky plné ovoce a bylin bez chemických přísad a aromat. Klade velký důraz na komunikaci se zákazníky a snaží se jim vycházet maximálně vstříc. English Tea Shop respekuje potřeby jak konzumentů, tak planety. V České republice si můžete jejich produkty vychutnat již šest let, ale jejich čaje se prodávají po celém světě, nejen v bio obchodech. Najdete je ve velmi známém a luxusním londýnském obchodním domě Harrods, v Debenhams, Historical Royal Places či WH Smiths.

Vhodné pro „Biooo fanatiky“

Přiznáváme, že jsme profesně deformovaní - záleží nám na složení toho, co jíme, pijeme a čím se mažeme, abychom byli krásní. Protože je čaj důležitým potravinovým doplňkem, který je navíc velmi prospěšný pro duši i tělo, uvolňuje a navozuje psychickou pohodu. Pokud vás zajímá, jak firma, od které si kupujete její výrobky, zachází se svými zaměstnanci, zda je šetrná k životnímu prostředí a vlastně jaká je její celková obchodí i výrobní strategie, English Tea Shop vás nezklame. Snaží se totiž skloubit dohromady fair-trade přístupy s dobrou cenou svých výrobků. Vykupuje např. cejlonský čaj od malých farmářů, kteří jej pěstují v nelehkých podmínkách a používají pouze biologická hnojiva. Takovéto pěstování nezatěžuje půdu škodlivinami a neuvolňuje do ní škodlivé uhlíkové emise. Firma English Tea Shop podporuje fair-trade produkci v 25 zemích světa.

Při výrobě čajových kazet se téměř vše odvíjí v rámci ruční práce. Zaměstnancům na Srí Lance jsou vypláceny mzdy dvakrát vyšší, než je obvyklý zemský průměr. V případě velkých zakázek není výjimkou, že vedení závodů opouští své manažerské pozice a zapojuje se do výrobního procesu. Celkový výrobní proces se řídí přísnými pravidly, které podporují trvale udržitelný rozvoj. Firma klade velký důraz na vzdělání svých zaměstnanců a pořádá pro ně jazykové kurzy anebo kurzy práce s počítačem. English Tea Shop zaměstnává someliérské mistry, kteří pracují s tou největší a nejpreciznější péčí na míchání čajových směsí, aby byly chuťově vyvážené, a každý rok přináší na trh nové chutě, zabalené v ekologicky rozložitelných čajových sáčcích. Čaje mají certifikace od Soil Association a Fairtrade International.

Pokud se vám přístup firmy líbí stejně jako nám, není nic snazšího než podpořit jejich snažení tím, že si koupíte některý z jejich úžasně voňavých, lahodných produktů. Ať už máte rádi čaje jednodruhové anebo směsi, u English Tea Shop si zaručeně přijdete na své. Ještě jste je nevyzkoušeli a nevíte, kterým začít? Volba opravdu není jednoduchá a i my uznáváme, že odejít s pouhou jednou krabičkou se jen tak nepodaří. Máte-li rádi čokoládu, sáhněte po čokoládovém roiboosu s vanilkou. Potřebujete-li si zarelaxovat, pomůže vám chutná Zklidňující směs. Pro milovníky ovoce bychom doporučili Zelený čaj tropické ovoce anebo Kořeněné ovoce.