Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Govinda sladkosti

Recenze: Govinda sladkosti Veganské cukroví Govinda obsahuje pouze kvalitní sušené ovoce a ořechové plody díky tomu má skvělou chuť a a dokáže zahnat i malý hlad.
Mája Ráblová
5,0 5
8

Recenze: Govinda sladkosti zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Už jen samotné krabičky Govinda na mé chuťové pohárky působí, že obsahují něco neskutečně dobrého. Navíc, po přečtení složení jsem si jistá, že budu litovat, že jsem kdy ochutnala a vytvořila si tak nový repertoár chutí, které o sobě dají vědět kdykoliv dostanu chuť na sladké.

Úhledné kuličky, lahodné půlkuličky, křupavé lupínky, ovocné tyčinky a tak dále. Nejen, že jsou Govinda sladkosti veganské a bezlepkové, nejen že jsou všechny ingredience ve vysoké kvalitě, některé dokonce v raw kvalitě. Tedy se všemi těmi zázračnými enzymy, které se neztratily tepelnou úpravou nad 42°C. Netradiční chutě jako je kombinace pražené cizrny, kokosu a šafránu nepoutají pozornost o nic méně než tradičnější datle s kakaem a kakaovým máslem.

Govinda dobroty jsou:

  • Skvělým dárkem (a to nejlépe pro sebe, věřte mi!)
  • Zaslouženou odměnou po sportu
  • Zdravou volbou pro dokonalé uspokojení chuti na sladké
  • První pomoc při velkém hladu
  • Sladká dobrota ke kávě nebo čaji
  • Časově nenáročné a zároveň vynikající pohoštění pro návštěvy
  • Vánoční cukroví
  • Odměna pro děti
  • Jako ozdoba velkých dortů a zákusků

 

Recenze: Govinda sladkosti

A pokud hledáte důvody, proč si je nekoupit, rozhodně to nebude kvůli složení. To se sestává z kvalitního ovoce (především datle, ale také mango, ananas,...), semínek a oříšků (chia, kokos, lískové oříšky, sezam, kešu, mandle,...) a u některých převládá dokonce již zmíněná cizrna.

Všechny své produkty vyrábí Govinda z čerstvého ovoce z lokální bio produkce. Suroviny se zpracovávají tak, aby výsledná dobrota obsahovala co největší možné množství vitaminů a minerálů a také tolik opomíjené vlákniny. Na doladění chuti k dokonalosti ještě ve složení bývají ingredience jako nepražené kakaové boby a kakao, vanilka, šafrán atd.

Po dlouhodlouhém vybírání jsem si nakonec domů donesla tři krabičky. Datlovo-kakaové a marcipánové kuličky a cizrnovo-kokosové půlkuličky. No, ani nevím kde začít, snad jen, že s tou závislostí jsem na začátku měla pravdu :)!

Recenze: Govinda sladkosti

Schoko-Nuss - tužší, po čokoládě vonící kuličky jsou takřka návykové. Nejsou tolik sladké, jako jsem čekala, ale to rozhodně zahrnuji do jejich plusu. V kuličkách jsou místy znatelné kousky jednotlivých surovin, díky čemuž budí ještě větší chuť zkusit další a další. A nemyslete si, i velký sladkožrout nesní celé balení na posezení!

Erdzipan - to, co dělí běžného smrtelníka při konzumaci mandlí od marcipánu, je hora cukru. Tady ovšem nejde o hromadu sladidel, ale přirozeně sladké datle. V neposlední řadě navíc ani nejde o mandle v pravém slova smyslu, ale o novinku ve světě zdravé stravy - zemní mandle. Jsou to podzemní hlízky šáchoru jedlého, který byl známý už ve starověkém Egyptě. Kuličky jsou pevné s malými kousky ořechů. S každou další kuličkou mi tato varianta chutnala víc a víc.

Recenze: Govinda sladkosti

Kokos Laddu - nejspíš nejzajímavější ze všech vyzkoušených druhů jak svým složením, tak konzistencí. Chuť je zvláštně jemná, oříšková s doznívajícími tóny kokosu. Textura je ovšem téměř máslová a sousto se samo rozpouští na jazyku. Obsah křupavějších kousků povyšuje tuto netradiční ajurvédskou sladkost na úplně jinou úroveň. Kdo neochutná, nepochopí :).

Osobní tip: Vyzkoušejte trošku netradičních chutí díky krabičce se šafránem a nebo verzi s jedlými kaštany!